Anasayfa / Teknoloji / Zuckerberg, sosyal ağlar için yeni gizlilik vizyonunu açıkladı

Zuckerberg, sosyal ağlar için yeni gizlilik vizyonunu açıkladı

Microsoft, Windows 10’un hesap makinesinin kaynak kodunu GitHub‘da bugün kullanıma sunuyor. Yazılım üreticisi bununla, toplulukla ortaklık içinde daha iyi bir kullanıcı deneyimi oluşturmak istediğini söylüyor.

Hesap makinesini GitHub’da açmak, herkesin uygulamayı geliştirmek için kod sağlayabileceği anlamına geliyor. Bu sayede geliştiriciler hesap makinesinin mantığını kendi uygulamalarına kolaylıkla entegre edebilecekler ve hesap makinesinde var olan hataları düzeltip rapor edebilecek, arayüzü geliştirmek için Microsoft mühendisleriyle çalışabilecekler. Ancak teknoloji devi, öncelikli olarak yeni özelliklerin veya kullanıcı arayüzündeki değişikliklerin prototiplerini değerlendirmeyi istiyor. Şirket değişiklikleri yapacağı incelemelerin ardından bunları uygulamaya entegre etmeyi planlıyor.

GitHub’da bulunan kaynak kodunda, sürüm sistemi birim testleri ve Windows’un uygulama için hazırladığı yol haritası da mevcut. Şirket bir süre önce de 90’lardan gelen orijinal “Dosya Yöneticisi“ni de açık kaynaklı hale getirmişti. Microsoft, 60 bin patentini de Linux’un korunmasına destek olmak için geliştiricilere açmıştı.

Microsoft Windows hesap makinesi uygulamasının kaynak kodu sayesinde geliştiricilere hesap makinesinin ana devresini ve arayüzünü uygulamalarına yerleştirme fırsatı sağlayacak. Buna ek olarak, geliştiriciler uygulamanın tasarımı ve yeni özellikleri konusundaki fikirlerini Microsoft’un mühendis takımına daha kolay aktarabilecek.

Calculator Github Microsoft

Favorilere Ekle

sizlere Barkod Sistemi Blog farkıyla sunulmuştur
Kaynak:https://webrazzi.com/2019/03/07/microsoft-windowstaki-hesap-makinesini-githubda-gelistiricilere-acti/

Bir önceki yazımız olan 118 euro fiyatıyla fark yaratacak Xiaomi Redmi 7 için en önemli detay belli oldu başlıklı makalemizde Redmi 7, Xiaomi ve Xiaomi Redmi 7 ve barkod programı hakkında bilgiler verilmektedir.

Reklam

Karekod Okutma işlemi nerelerde kullanılır

Karekod Okutma İşlemi Teknolojinin bize sunduğu avantajlardan biri de karekoddur. Geliştirilen yeni teknoloji sayesinde pek çok işlemi internet üzerinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir