Anasayfa / Teknoloji / Youtube’un yeni sorunu, çocuk aşısına karşı olan kanallar

Youtube’un yeni sorunu, çocuk aşısına karşı olan kanallar

Youtube'un yeni sorunu, çocuk aşısına karşı olan kanallar Tam Boyutta Gör
Komplo teorilerinin ve diğer yanlış bilgilerin yayılmasını kolaylaştırdığı için ateş altında olan YouTube, aşı karşıtı söylemleri destekleyen kanallarda reklam yayınlamayacağını açıkladı. Google’ın sahip olduğu video devi, söz konusu kanalların para kazanma programındaki “tehlikeli ve zararlı” içerik kapsamına girerek reklamcılık politikasını ihlal ettiklerini belirtiyor.
Ayrıca Bkz. “Lucid Motors elektrikli bir SUV üzerinde çalışıyor”

Youtube katı kurallar uyguluyor

YouTube tarafından yapılan açıklamada: “Hangi reklamların görünmesine izin verdiğimizi yöneten katı politikalarımız var ve aşılama karşıtı içeriği destekleyen videolar bu politikaların ihlalidir. Bu politikaları özenle uyguluyoruz ve onları ihlal eden bir video bulursak, hemen harekete geçip reklamları kaldırıyoruz.” ifadeleri yer aldı.
Youtube'un yeni sorunu, çocuk aşısına karşı olan kanallar Tam Boyutta Gör

Aşı karşıtı olanlar, aşıların çocuklar için bir şekilde güvensiz olduklarını ileri süren iddiaları, YouTube ve diğer platformlarda yaymaya çalışıyorlar. Ancak çocukluk çağı aşılarının hastalık salgınlarını önlemede hem güvenli, hem de etkili olduğuna dair çok büyük bilimsel ve tıbbi kanıtlar olduğu da bir gerçek. Bunun yanında Youtube bu gibi komplo teorileri videoları için de Wikipedia makalelerine linkler vermeye başladı. Örneğin, YouTube’daki aşılama önleme videoları artık izleyicileri Wikipedia’nın “Aşılanmada tereddüt” makalesine yönlendiriyor.

https://mybroadband.co.za/news/science/297150-youtube-demonetises-anti-vaccination-videos.html Yorum Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu arkadaşınıza postalayın. sizlere Barkod Sistemi Blog farkıyla sunulmuştur
Kaynak:http://www.donanimhaber.com/Youtube-un-yeni-sorunu-cocuk-asisina-karsi-olan-kanallar–108260

Bir önceki yazımız olan Netflix en güncel internet hızları raporunu yayınladı başlıklı makalemizde Netflix en güncel internet hızları raporunu yayınladı | DonanımHaber ve barkod programı hakkında bilgiler verilmektedir.

Reklam

Karekod Okutma işlemi nerelerde kullanılır

Karekod Okutma İşlemi Teknolojinin bize sunduğu avantajlardan biri de karekoddur. Geliştirilen yeni teknoloji sayesinde pek çok işlemi internet üzerinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir