Anasayfa / Teknoloji / YouTube’tan yanıltıcı video çözümü!

YouTube’tan yanıltıcı video çözümü!

YouTube, tartışmalı konularda beliren yeni bir bilgi kutucuğunu test ediyor. Kutucuk, yanlış bilgilerin yayılmasını engellemek için YouTube’un onaylı ortaklarından bilgiler gösterecek.

İnceledik: Robot bankacı iş başında!

İlk olarak Hindistan’da ortaya çıkan işlev, İngilizce ve Hintçe dillerinde kullanılabiliyor. Firmanın Engadget’e yaptığı açıklamaya göre işlev, daha sonra diğer dillere ve bölgelere de gelecek. YouTube’a göre gerçeklik kontrolü, her videoda söylenenleri tek tek incelemeyecek. Bu insanlar için devasa bir iş olacağından, uyarı yalnızca arama sonuçlarında, yanlış bilginin yayılmasını önlemeye yönelik olarak gösterilecek.

Yeni bilgi bölmesinde kullanılacak olan makaleler, bir biçimlendirme sürecinden geçecek. Bu süreçte gerçeklik kontrolü yapanların makalelerine birkaç satır kod eklemeleri gerekecek. Böylece Google’ın interneti tarayan bot’ları, hangi iddianın kontrol edildiğini, iddianın doğru mu veya yanlış mı olduğunu kolayca görebilecek. Bu bilgiyi sunan bir makale, YouTube’un arama sonuçlarında kendiliğinden görünecek.

YouTube, son senelerde yanlış bilginin yayılmasını yavaşlatmak için birçok değişiklik yapmıştı. Firma Alex Jones gibi komplo teorisyenlerinin yükselmesine neden olduğu gerekçesiyle çok eleştirilmişti.

Önceki HaberHuawei’nin Kamerayı Gizleme Hayali Sonraki HaberGalaxy S10, Saat Şarj Cihazını Rafa Kaldırtıyor sizlere Barkod Sistemi Blog farkıyla sunulmuştur
Kaynak:http://www.chip.com.tr/haber/youtubetan-hassas-konulara-dogrulama-islevi_81126.html

Bir önceki yazımız olan Marvel'dan DC'ye büyük transfer başlıklı makalemizde avengers: endgame, avengers: infinity war ve batman ve barkod programı hakkında bilgiler verilmektedir.

Reklam

Karekod Okutma işlemi nerelerde kullanılır

Karekod Okutma İşlemi Teknolojinin bize sunduğu avantajlardan biri de karekoddur. Geliştirilen yeni teknoloji sayesinde pek çok işlemi internet üzerinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir