Home / Teknoloji / Windows Lite’tan yeni bilgiler

Windows Lite’tan yeni bilgiler

Windows’un hafif sürümü Windows Lite’a ilişkin dedikodular, Aralık’ta ortaya çıkmaya başlamıştı. Chrome OS’a rakip olmak isteyen bu işletim sistemi, yaygınlaşmayı başaramayan Windows 10 S’in devamı olarak görülüyor.

Telefonunuzda mutlaka ayarlayın: Android 8’deki uygulama izinleri

Windows Central’dan Zac Bowden’a göre projenin artık yeni bir kod adı var: Santorini. Santorini, Ege Denizi’ndeki Kiklad adalarından biri ve aynı zamanda bir Microsoft Garage projesinin adı. Söz konusu Microsoft Garage projesi, “nostaljinin gücüyle eşsiz bir fotoğraf deneyimi sunmayı” amaçlıyordu.

Windows Core OS’un bir türevi olan Santorini, birkaç şekilde karşımıza çıkacak. Örneğin Ignite etkinliğinde görünen Surace Hub 2X, bu şekillerden biriydi. Mobil Dünya Kongresi’nde Pazar günü ortaya çıkacak olan bir sonraki HoloLens de Santorini’yi kullanacak.

Windows Lite’ın asıl hedefi ise katlanabilen, çift ekranlı Centaurus ve Pegasus olacak. İşletim sistemi hakkında resmi bilgiler, sanırız ilkbaharda gelmeye başlayacak.

Önceki HaberGalaxy S10 ile Galaxy S9 Karşı Karşıya! Sonraki HaberWordPress Hatası 6 Yıl Boyunca Fark Edilmemiş sizlere Barkod Sistemi Blog farkıyla sunulmuştur
Kaynak:http://www.chip.com.tr/haber/windows-litein-yeni-kod-adi-santorini_80870.html

Bir önceki yazımız olan Yolcu uçağı ses hızını geçti başlıklı makalemizde bilim, ses ve uçak ve barkod programı hakkında bilgiler verilmektedir.

About admin

Check Also

Bütçe dostu şık modeller Huawei Enjoy 9s ve Huawei Enjoy 9e tanıtıldı

Bütçe dostu şık modeller Huawei Enjoy 9s ve Huawei Enjoy 9e tanıtıldı

Huawei Enjoy 9s ve Huawei Enjoy 9e, söz verildiği tarihte resmi olarak lanse edildi. Gelin modellerin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir