Anasayfa / Teknoloji / Windows Android entegrasyonu hazır!

Windows Android entegrasyonu hazır!

Geçtiğimiz ayı, Microsoft’un heyecan verici bir duyurusuna sahne olmuştu. Yazılım devi, Telefonunuz isimli UWP (Evrensel Windows Platformu) uygulamasının kullanıcılarının Android işletim sistemli telefonlarını bilgisayar ekranlarına yansıtma yeteneğine kavuşacağını duyurmuştu.

İnceledik: Robot bankacı iş başında!

Görünüşe bakılırsa Microsoft, söz konusu özellik üzerindeki çalışmalarını hızla sürdürüyor ve Insider kullanıcıları çok yakın bir zamanda bu özelliği test etmeye başlayacak.

Özelliği kullanmak için bazı gereksinimleri karşılamak gerekecek. İlk olarak kişisel bilgisayarınızın BTLE Çevresel Mod‘u desteklemesi gerekli. Ayrıca Telefonunuz uygulaması şu an için sadece Android 7.0 sürümünü veya daha güncel bir sürümü çalıştıran Galaxy S8 veya Galaxy S9 modellerini destekliyor. Rapora göre daha fazla model ilerleyen haftalarda desteklenmeye başlayacak.

Windows Insider kullanıcılarının arasında bu özellikten faydalanabilen ilk kullanıcılar muhtemelen Fast güncelleme aralığındaki Skip Ahead kullanıcıları olacak. Microsoft, şu an için Fast zincirindeki güncellemeleri durdurdu zira Windows 10 versiyon 1903’ün RTM (Dağıtıma Hazır) sürümünü hazırlamak ile meşgul. Bu sebeple Insider kullanıcıları, Windows’un içinde bulunduğumuz yılın son aylarında gelecek olan 19H2 güncellemesinin önizleme sürümleri ortaya çıkmadan önce söz konusu özelliği test etme fırsatını yakalayamayacak.

Şu an için Telefonunuz uygulaması sadece bağlı olduğu Android cihaz üzerinden SMS mesajlarını okumanızı ve yanıtlamanızı sağlıyor ve çektiğiniz son birkaç düzine fotoğrafı görüntülemenizi, silmenizi veya bilgisayarınız ile paylaşmanıza olanak tanıyor. Üçüncü parti aplikasyonlar ise bu konuda çok daha geniş yeteneklere sahip. Örneğin Dell’in Mobile Connect uygulaması ve Samsung’un Samsung SideSync ve Samsung Flow uygulamaları halihazırda telefon ile bilgisayar arasında dosya paylaşımı, evrensel kopyalama panosu ve ekran paylaşımı ile telefonu bilgisayar üzerinden kontrol edebilme gibi özelliklere sahip durumda.

Önceki HaberNetflix etkileşimli geleceğe inanıyor…   sizlere Barkod Sistemi Blog farkıyla sunulmuştur
Kaynak:http://www.chip.com.tr/haber/windows-10-android-ekranini-yansitabilecek_81217.html

Bir önceki yazımız olan Galaxy Note 8 kullanıcılarının ilgisini çekecek haber başlıklı makalemizde Android 9, Android 9 Pie ve Galaxy Note 8 ve barkod programı hakkında bilgiler verilmektedir.

Reklam

Karekod Okutma işlemi nerelerde kullanılır

Karekod Okutma İşlemi Teknolojinin bize sunduğu avantajlardan biri de karekoddur. Geliştirilen yeni teknoloji sayesinde pek çok işlemi internet üzerinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir