Anasayfa / Teknoloji / WhatsApp’ta kendi çıkartmalarınızı oluşturma [Nasıl yapılır?]

WhatsApp’ta kendi çıkartmalarınızı oluşturma [Nasıl yapılır?]

Çıkartma paylaşma imkanı sunan WhatsApp uygulaması için basit bir şekilde kendi çıkartmalarınızı yapabilir ve arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

WhatsApp yeni çıkartma özelliğiyle kullanıcılara eğlenceli bir başka iletişim yöntemi daha sunuyor. Sohbet penceresindeki yazı yazma çubuğunda sağ tarafta konumlanan çıkartma simgesine dokunduğunuzda yüklemiş olduğunuz çıkartmaları gönderebiliyor ya da çeşitli GIF’lerle düşüncelerinizi aktarabiliyorsunuz. Özelliğin kullanım detaylarına buradan ulaşabilirsiniz. Ancak platform için hazırlanmış olan çıkartmalardan daha fazlasına ihtiyaç duyabilirsiniz. Bunun için kendi çıkartmalarınızı yapabileceğimiz basit bir yöntem bulunuyor. WhatsApp çıkartma oluşturma uygulaması Sticker Maker hem iOS hem de Android kullanıcılarının kendi yükledikleri fotoğraflarla eğlenceli çıkartmalar yapmasını mümkün kılıyor. Uygulamayı haberin en sonunda yer alan uygulama kutucuğundan indirebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Instagram Hikayeler’de 15 saniyeden uzun video paylaşma [Nasıl yapılır?]

WhatsApp çıkartma yapma

Uygulamayı indirdikten sonra önce bir çıkartma dosyası oluşturmanız gerekiyor. İstediğiniz gibi isimlendirebileceğiniz bu dosyayı oluşturduktan sonra en üstteki boş kutucuğa yerleşecek şekilde, çıkartma paketinizin ikonunu seçiyorsunuz. Daha sonra kutucuklara teker teker çıkartmalarınızı ekleyebilirsiniz. Kameradan o an çektiğiniz ya da galerinizde halihazırda yer alan bir fotoğraftan çıkartma yapmak mümkün. Fotoğrafı seçtikten sonra çıkartma yapmak istediğiniz bölgenin etrafını parmağınızla işaretliyorsunuz, gerisini uygulama hallediyor. Daha detaylı bir sonuç için belki stylus kalem de kullanmak isteyebilirsiniz.

Daha sonra ekranın altında yer alan kaydet ve WhatsApp’a aktar seçenekleriyle çıkartmayı mesajlaşma uygulamasına aktarabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Instagram’a güncellemeyle gelen yeni özellik

Sticker maker

Sticker maker

Fiyat Ücretsiz Boyut 25,8 MB Yükle App Store Fiyat Ücretsiz Boyut 10 MB Yükle Google Play Store

sizlere Nar10 Depo Takip Yazılım Barkod Sistemleri farkıyla sunulmuştur
Kaynak:https://www.log.com.tr/whatsappta-kendi-cikartmalarinizi-olusturma-nasil-yapilir/

Bir önceki yazımız olan iOS için Türkçe Google Asistan çıktı [İndir] başlıklı makalemizde google asistan, Google Asistan Android ve Google Asistan indir ve barkod programı hakkında bilgiler verilmektedir.

Reklam

Karekod Okutma işlemi nerelerde kullanılır

Karekod Okutma İşlemi Teknolojinin bize sunduğu avantajlardan biri de karekoddur. Geliştirilen yeni teknoloji sayesinde pek çok işlemi internet üzerinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir