Anasayfa / Teknoloji / Türkçe konuşan akıllı ev asistanı: Arçelik Asista!

Türkçe konuşan akıllı ev asistanı: Arçelik Asista!

Üzerinde dört mikrofon ile kolay bir şekilde 360 derece etraftan gelen sesleri tanıyabiliyor. Hoparlörü de bulunan asistan ile müzik dinlemek de mümkün. Tabiki Asista’nın yetenekleri bunlarla sınırlı değil. Asistanın en önemli kozu, akıllı ev aletlerini yönetebiliyor olması. Türkçe tüm komutları algılayan asistan, kullanıcısı istediği zaman ona haberleri de okuyabiliyor. Hatta, yemek tarifi bile verebiliyor.

360 derece sesi alabilen Arçelik Asista, 5 metre uzaklığa kadar olan sesleri dinleyebiliyor. Aynı zamanda bu uzaklıktan komut da algılıyor. Üzerinde dört dokunmatik tuşla gelen cihazın yönetimi bu tuşlar aracılığıyla yapılıyor. Ayrıca, bu tuşlar kullanıcı parmağını yaklaştırdığında ışıklarını yakarak kendini belli ediyor.

O an hangi işlemi yaptığı konusunda kullanıcısını bilgilendiren cihaz bunu üzerindeki LED ışıklar sayesinde yapıyor.

Arçelik Asista ile, evden çıkmadan önce yol durumunu kontrol etmeniz mümkün. Bunun için Yandex’e bağlanan cihaz, size eğlenceli hikayeler anlatan bir uygulamaya da sahip.

Kullanıcısını tanıyan Asista, onun için borsayı takip edebilir, e-postalarını okuyabilir, uçuş bilgilerini paylaşabilir. Hayatın her noktasına dokunmak için Arçelik Asista ilerleyen zamanda yeni güncellemelerle çok daha kolay bir kullanım sunacak.

9 cm genişliğinde ve 18 cm yüksekliğindeki Arçelik Asista, 480 gramlık bir ağırlığa sahip. Siyah-Bakır, Beyaz-Gümüş, Rosegold ve Siyah renk seçeneklerine sahip Arçelik Akıllı Ev Asistanı Asista Mart sonuna kadar 899 TL’lik fiyatı ile satın alınabiliyor.

Netflix’ten uygun fiyatlı mobil paket müjdesi!

Son dönemde ciddi bir fiyat artışı yapan Netflix uygun fiyatlı mobil paketlerini test ediyor. İşte bu paketlerin kısıtlaması ve test edildiği ülkeler!

sizlere Barkod Sistemi Blog farkıyla sunulmuştur
Kaynak:https://shiftdelete.net/turkce-konusan-ev-asistani-arcelik-asista

Bir önceki yazımız olan Bilim İnsanları, Yeniden Programlanabilir DNA Tabanlı Bir Bilgisayar Oluşturmayı Başardı başlıklı makalemizde dna bilgisayarı ve barkod programı hakkında bilgiler verilmektedir.

Reklam

Karekod Okutma işlemi nerelerde kullanılır

Karekod Okutma İşlemi Teknolojinin bize sunduğu avantajlardan biri de karekoddur. Geliştirilen yeni teknoloji sayesinde pek çok işlemi internet üzerinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir