Anasayfa / Teknoloji / Tesla’dan yeni nesil Supercharger

Tesla’dan yeni nesil Supercharger

Tesla, üçüncü nesil yeni Supercharger‘ını Palo Alto, Kaliforniya’daki merkezinde tanıttı ve şarj sürelerini yarıya indireceğini söyledi. Yayınlanan bir blog yazısına göre Supercharger V3, Tesla Model 3 Long Range’i maksimum verimlilikte sadece 5 dakika içerisinde 120km gidecek kadar şarj edebilecek.

İnceledik: Robot bankacı iş başında!

Ayrıca firma, On Route Battery Warmup (Yolda Batarya Isıtma) adlı yeni bir özelliği de ortaya çıkartıyor ve bu özellik, bir Supercharger istasyonuna yolculuk ederken arabanızın bataryasını verimli şarj için en uygun sıcaklığa ısıtacak. Firma, bu güncelleme ile şarj sürelerinin ortalamada %25 azalacağını söylüyor.

14 Mart tarihinde LA Design Studio’da en son aracı Model Y‘yi tanıtması beklenen Tesla için yoğun bir ay geçiyor. Model Y, kısaca Model X’in daha küçük ve daha ucuz bir sürümü olarak düşünülebilecek bir kompakt SUV ancak araç hakkında henüz çok fazla şey bilinmiyor.

Model Y’nin bu yıl üretimine başlanması bekleniyordu ancak artık bu tarih 2020 yılına ertelenmiş durumda…

Önceki HaberFacebook Aşı Karşıtı İçerikleri Gizleyecek   sizlere Barkod Sistemi Blog farkıyla sunulmuştur
Kaynak:http://www.chip.com.tr/haber/tesladan-yeni-nesil-superchargerlar_81124.html

Bir önceki yazımız olan Musk, sizi Mars'a davet ediyor! başlıklı makalemizde dünya, elon ve mars ve barkod programı hakkında bilgiler verilmektedir.

Reklam

Karekod Okutma işlemi nerelerde kullanılır

Karekod Okutma İşlemi Teknolojinin bize sunduğu avantajlardan biri de karekoddur. Geliştirilen yeni teknoloji sayesinde pek çok işlemi internet üzerinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir