Anasayfa / Teknoloji / Tesla tüm dünyadaki sevenlerini üzecek kararını açıkladı

Tesla tüm dünyadaki sevenlerini üzecek kararını açıkladı

ABD merkezli elektrikli otomobil üreticisi Tesla, mağazalarını kapatma kararı ile gündeme bomba gibi düşmüştü. Bu kararından geri adım atan marka, bu kez daha üzücü bir haber ile karşımızda.

Aldığı çoğu karar bir devrim niteliğinde olan Tesla, geçtiğimiz günlerde mağazalarını kapatma kararı aldığını açıklamıştı. Bu karar çoğu kesim tarafından eleştirilse de şirket internetten bir Tesla almanın çok daha kolay olacağını söylemişti. Ancak merak etmeyin, şirket bu kararından geri adım attı. Fiziksel olarak açık olan mağazaların yüzde ellisi açık kalmaya devam edecek.  Tabi bu durum şirketin küresel işleyişini de etkiledi. Üretici, Model 3 dışında tüm modellerine yüzde 3 zam yapacağını açıkladı. En ucuz Tesla olarak bilinen Model 3, 35 bin dolardan satılmaya devam edilecek. Açık kalan mağazaların ise müşterilere telefon vasıtası ile internetten alışveriş konusunda bilgi vereceği söylendi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Tesla’nın otomobillerinin şarj süreci için gerçekleştirdiği büyük gelişme

Model Y için tarih verilmişti

Elon Musk, yeni aracı Model Y ile S3XY kombinasyonunu tamamlamaya hazırlanıyor. Kısa süre önce Twitter üzerinden bir açıklama yapan CEO, aracın 14 Mart 2019 tarihinde resmi olarak lanse edileceğini belirtiliyor. Kaliforniya’da yer alan Tesla Design Studio’da görücüye çıkartılacak otomobil, çok uzun zamandır merakla bekleniyor. Direkt olarak Model 3’ün temelleri üzerine kurulacak denilen Model Y, firmayı elektrikli kompakt SUV sınıfına da sokuyor. Halen yukarıdaki görsel haricinde nasıl görüneceği bilinmeyen araç, şirketin Model ailesindeki mevcut çizgiyi olduğu gibi devam ettireceği söyleniyor.

İlginizi çekebilir

Karşınızda Tesla’nın “köpek modu”

sizlere Barkod Sistemi Blog farkıyla sunulmuştur
Kaynak:https://www.log.com.tr/tesla-tum-dunyadaki-sevenlerini-uzecek-kararini-acikladi/

Bir önceki yazımız olan Daha geniş, daha hızlı, daha akıllı: Otomobil dünyasının dokunmatik ekranları başlıklı makalemizde dokunmatik ekran, Dokunmatik panel ve mercedes benz ve barkod programı hakkında bilgiler verilmektedir.

Reklam

Karekod Okutma işlemi nerelerde kullanılır

Karekod Okutma İşlemi Teknolojinin bize sunduğu avantajlardan biri de karekoddur. Geliştirilen yeni teknoloji sayesinde pek çok işlemi internet üzerinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir