Anasayfa / Teknoloji / Tesla, Maxwell’i satın alıyor

Tesla, Maxwell’i satın alıyor

Tesla’daki işten çıkarmaların ardından firma, enerji depolama firması Maxwell Technologies’i 218 milyon dolara satın alacak. Tesla, hisse başına 4.75$ fiyatı ile, yani piyasa fiyatının 1.75$ üzerine, enerji depolama işini satın almayı kabul etti. Raporlara göre Maxwell’in anlaşmayı 2019 Q2’de tamamlaması bekleniyor.

Telefonunuzda mutlaka ayarlayın: Android 8’deki uygulama izinleri

Maxwell, Elon Musk’ın sevdiği ultra-kapasitörler üretiyor olsa da, firmanın satın alımının asıl sebebi muhtemelen elektrikli araçların sürüş menzilini arttırabilecek olan yeni kuru elektrot teknoloji olarak düşünülüyor. Kuru elektrot teknolojisi, elektrikli arabaların bataryalarının masraflarını da azaltabilir ve Tesla’nın şu anda daha büyük bir müşteri havuzuna ulaşmak için ihtiyacı olan şeyin bu olduğu söylenebilir.

Anlaşma hakkında konuşan Maxwell Başkanı ve CEO’su Dr. Franz Fink’in söylediğine göre firma olarak yeni anlaşmadan mutlular ve ortak bir sürdürülebilir gelecek hedefi için beraber çalışacakları belirtiliyor. Ayrıca bu anlaşmanın Maxwell paydaşları için en iyi yol olduğunu düşündüğü de belirtti.

Anlaşmanın sonucu olarak Tesla 380 çalışan daha kazanmış olacak ancak bu çalışanların kaçının Tesla ve SpaceX’te görev alacağı henüz belli değil.

Önceki HaberGoogle’ın Yeni Eklentisi Parolalarınızı Koruyor Sonraki HaberGalaxy S10 Wi-Fi 6 Teknolojisini Destekleyecek sizlere Barkod Sistemi Blog farkıyla sunulmuştur
Kaynak:http://www.chip.com.tr/haber/tesla-maxwelli-satin-aliyor_80571.html

Bir önceki yazımız olan Yapay Zeka'da lider kim olacak? başlıklı makalemizde bilim, Nesnelerin İnterneti ve nesnelerin-interneti-iot ve barkod programı hakkında bilgiler verilmektedir.

Reklam

Karekod Okutma işlemi nerelerde kullanılır

Karekod Okutma İşlemi Teknolojinin bize sunduğu avantajlardan biri de karekoddur. Geliştirilen yeni teknoloji sayesinde pek çok işlemi internet üzerinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir