Anasayfa / Teknoloji / Tencent’den yatırım alan Reddit kullanıcıları kızgın

Tencent’den yatırım alan Reddit kullanıcıları kızgın

Tencent’den yatırım alan Reddit kullanıcıları kızgın Tam Boyutta Gör

Oyun sektöründe dev isimlere yatırım yapması ile gündeme gelen Çinli Tencent grubu teknoloji dünyasında da oldukça aktif. Grup geçtiğimiz günlerde Reddit platformuna da önemli bir yatırım yaptı ve haliyle kullanıcıların tepkisini çekti.

Sansürleyenden yatırım aldı

Kullanıcıların eleştirisi elbette özgür yayınlara cephe alarak sıkı sansür politikaları uygulayan Çin hükümetine. Örneğin devlet başkanı Jingping’e benzediği için Winnie the Pooh filmi ülkede yasaklandı. Ayrıca Tiananmen meydanında tanklara karşı duran adamın fotoğraflarını paylaşmak da yasak.

Ayrıca Bkz. “UXistanbul kullanıcı deneyimi konferansı haftaya başlıyor”

Kullanıcılar büyük bir sansür politikası güden bir ülkenin şirketinin fikir özgürlüğüne vurgu yapan bir platforma yatırım yapmasından oldukça rahatsız. Ayrıca Reddit de ülkede yasaklı durumda. Yatırımın gündeme gelmesinden itibaren Reddit platformu Winnie The Pooh ve tanklara karşı duran adamın montaj resimleri ile doldu taştı.

Elbette Reddit’in yatırım alması sansürlenmesi anlamına gelmiyor. Çin genelde ülke içerisinde geliştirilmiş ve kullanıcıların kimlik bilgileri ile üye olduğu uygulamalara sansür uyguluyor. Daha önce de Tencent’ten yatırım alan Spotify ve Snapchat gibi uygulamalarda sansür bulunmuyor. Tabii bu uygulamaların ülkede yayın yapmak için belirli kriterlere de uyduğunu hatırlatmak gerek.

 

https://www.theverge.com/2019/2/11/18216134/reddit-tencent-investment-deal-memes-amount-winnie-the-pooh-tank-man-china Yorum Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu arkadaşınıza postalayın. sizlere Barkod Sistemi Blog farkıyla sunulmuştur
Kaynak:http://www.donanimhaber.com/Tencent-den-yatirim-alan-Reddit-kullanicilari-kizgin–107862

Bir önceki yazımız olan YouTube CEO'su, Rewind'in bir felaket olduğunu itiraf etti başlıklı makalemizde Rewind'in bir felaket olduğunu itiraf etti | DonanımHaber ve YouTube CEO'su ve barkod programı hakkında bilgiler verilmektedir.

Reklam

Karekod Okutma işlemi nerelerde kullanılır

Karekod Okutma İşlemi Teknolojinin bize sunduğu avantajlardan biri de karekoddur. Geliştirilen yeni teknoloji sayesinde pek çok işlemi internet üzerinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir