Anasayfa / Teknoloji / Sonuçlar şaşırtıcı; ortalama bir kullanıcı Netflix’te ne kadar vakit geçiriyor?

Sonuçlar şaşırtıcı; ortalama bir kullanıcı Netflix’te ne kadar vakit geçiriyor?

139 milyonun üzerinde abonesi ile çevrim içi yayın servislerini domine eden Netflix üzerinde ne kadar vakit geçiriyorsunuz? Orijinal içerik başkan yardımcısı Cindy Holland açıklıyor.

Netflix, her ay orijinal ve lisanslı olmak üzere farklı farklı içeriklerle kütüphanesini geliştirmeye devam ediyor. Dizi ve filmlere ulaşmanın en kolay yollarından birini sunan platform, dünya genelinde 139 milyondan fazla abonesiyle de dikkat çekiyor. Disney+ ve Apple gibi rakipleri yeni servislerini 2019 yılı içinde duyurmak üzere hazırlıklarını tamamlarken, Netflix detaylı bir veri paylaşımı yapmasa da orijinal içerik başkan yardımcısı Cindy Holland, platform için en önemli verilerden birini paylaşıyor. Pazartesi gerçekleştirilen bir konferansta konuşma yapan Holland, ortalama bir kullanıcının Netflix’te günde yaklaşık 2 saat geçirdiğini kaydediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Game of Thrones 8. sezon için tüm bölümlerin süresi açıklandı

Asıl rakip kim?

Tek seferde oturup bütün bölümleri izleme eğilimine kapıldığımız platformda görünen o ki ortalama bir kullanıcı bunu düzenli olarak yapmıyor. Yaklaşık iki dizi bölümü ya da aşağı yukarı 2 saatlik bir film izledikten sonra platformu kapatıyor. Hatırlarsanız geçmişte CEO Reed Hastings, gelecek rakipleriyle ilgili “Günün sonunda içerik sayısı değil izlenme süresi önemli.” diyerek asıl rakiplerinin Fortnite ve benzeri oyunlar olduğunu açıklamıştı. Çünkü bu tarz oyunlar kullanıcıların platformda geçireceği potansiyel zamandan çalıyordu.

Holland’ın diğer açıklamaları arasında kullanıcıların dünya genelinde hala ağırlıklı olarak Netflix’i akıllı telefonlardan değil televizyonlardan izlendiğine değiniliyor. Gelişmekte olan ülkelerde telefondan izleme alışkanlığı farklı olsa da dominant noktanın hala TV olduğu kaydediliyor. Farklı bir iş modelleri olduğunu kaydeden Holland “Biz Google ya da Facebook gibi büyük bir teknoloji şirketi değiliz. Bizim tarzımız kablolu TV’lere daha yakın.” açıklamasını yapıyor.

İlginizi çekebilir

Netflix dizisi The OA 2. sezon fragmanı

sizlere Barkod Sistemi Blog farkıyla sunulmuştur
Kaynak:https://www.log.com.tr/sonuclar-sasirtici-ortalama-bir-kullanici-netflixte-ne-kadar-vakit-geciriyor/

Bir önceki yazımız olan Game of Thrones 8. sezon için tüm bölümlerin süresi açıklandı başlıklı makalemizde Game of Thrones, Game of Thrones 8. sezon ve Game of Thrones 8. sezon bölüm sayısı ve barkod programı hakkında bilgiler verilmektedir.

Reklam

Karekod Okutma işlemi nerelerde kullanılır

Karekod Okutma İşlemi Teknolojinin bize sunduğu avantajlardan biri de karekoddur. Geliştirilen yeni teknoloji sayesinde pek çok işlemi internet üzerinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir