Anasayfa / Teknoloji / Son dönemde karşımıza çıkan en ilginç robot: Velox [Video]

Son dönemde karşımıza çıkan en ilginç robot: Velox [Video]

Bilim insanları farklı robotlar üzerinde çalışmaya devam ediyor. İşte bu noktada karşımıza çıkan robot modeli Velox, ilginç yapısıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

Birçok firma geliştirdiği robotların hemen her zeminde hareket edebilmesini istiyor. İşte bunu gerçeğe dönüştüren Amerika merkezli Pliant Energy Systems, karşımıza Velox  robot ile çıkıyor. Doğadan ilham alınarak hazırlanan bu robotun, en çok dikkat çeken yanı kesinlikle altında kullanılan esnek yapıdaki dalgalı tahrik sistemi. Yukarıdaki videoda da izleyebileceğiniz üzere bir vatoz gibi hareket edebilen Velox, bu sistemle zemin buzlu / karlı bile olsa rahatlıkla yol alabiliyor. Aynı zamanda etkili şekilde yüzme kabiliyeti bulunan robot, yerleşik bir işlem birimine sahip. Bu işlem birimi zemine göre alttaki tahrik sistemini ayarlayabiliyor. Buradaki kanatları hareketli tasarlanan teknoloji harikası, birçok farklı amaç için kullanılabilir deniyor. Robotun ön kısmına su geçirmeyen farklı kamera ve sensörler bile konulabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sahneden düşerek parçalanan yerli insansı robot Mini Ada hakkında resmi açıklama
Robot Velox Vatoz
Robot Velox Vatoz
Robot Velox Vatoz
Robot Velox Vatoz
Robot Velox Vatoz
Robot Velox Vatoz
Robot Velox Vatoz

Doğadan ilham alan robot Velox

Bu alanların başında ilk olarak askeriye geliyor. Bu robotla askerlere silah ve yardım malzemesi taşınabileceği belirtiliyor. Ancak geliştirilen robotun arama kurtarma ve endüstriyel inceleme amaçları da bulunuyor. Şimdilik geliştirme aşamasında bulunan ve konsept olarak nitelendirilen robotun, gelecekte karşımıza sık sık çıkacağı tahmin ediliyor. Robot teknolojisinde gerçekten çok ilginç gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.

sizlere Nar10 Depo Takip Yazılım Barkod Sistemleri farkıyla sunulmuştur
Kaynak:https://www.log.com.tr/son-donemde-karsimiza-cikan-en-ilginc-robot-velox-video/

Bir önceki yazımız olan Popüler iOS uygulamaları ekranımızı kaydediyor! başlıklı makalemizde iOS, iOS ekran kaydı ve iOS veri ihlali ve barkod programı hakkında bilgiler verilmektedir.

Reklam

Karekod Okutma işlemi nerelerde kullanılır

Karekod Okutma İşlemi Teknolojinin bize sunduğu avantajlardan biri de karekoddur. Geliştirilen yeni teknoloji sayesinde pek çok işlemi internet üzerinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir