Anasayfa / Teknoloji / Samsung’dan TV’lere kablosuz enerji

Samsung’dan TV’lere kablosuz enerji

Özellikle akıllı telefonlarda ve akıllı saatlerde kablosuz şarj istasyonları ile kablolardan bir bakıma kurtulmuş olsak da, halen çok sayıda geleneksel elektronik eşya için güç kabloları ve prize bağımlılık gerekiyor. Ancak görünen o ki, Samsung, bunu televizyonlarında değiştirmeye kararlı.

İnceledik: Robot bankacı iş başında!

Güney Koreli şirketin aldığı ortaya çıkan patent örneğine göre, yakın bir gelecekte televizyonlar güç kablosuyla prize bağlanmayacak. Bunun yerine bir modül yoluyla kablosuz elektrik aktarımı sağlayacak olan televizyonlar, böylece daha estetik bir görünüm kazanacak.

Özellikle OneConnect kutusu ile beraber bağlantı yollarını en aza indirerek kablo karmaşasını ortadan kaldıran Samsung, bu teknolojiyi hayata geçirdiğinde enerji noktasında da televizyonlarında kabloya bağımlılığı kaldıracak. En azından şirketin hedeflediği tam olarak bu. Elbette bu kullanım şekli hayatımıza tam olarak ne zaman girer, şimdilik tahmin etmesi güç.

Önceki HaberWindows XP Nasıl Efsane Oldu? İşte 7 Neden… Sonraki HaberGalaxy S10’ların Kutusu Önceden Açılmış Çıktı! sizlere Barkod Sistemi Blog farkıyla sunulmuştur
Kaynak:http://www.chip.com.tr/haber/samsungdan-televizyonlara-kablosuz-enerji_81114.html

Bir önceki yazımız olan Turkcell Kopilot'a ödül geldi başlıklı makalemizde is-dunyasi, kopilot ve turkcell ve barkod programı hakkında bilgiler verilmektedir.

Reklam

Karekod Okutma işlemi nerelerde kullanılır

Karekod Okutma İşlemi Teknolojinin bize sunduğu avantajlardan biri de karekoddur. Geliştirilen yeni teknoloji sayesinde pek çok işlemi internet üzerinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir