Anasayfa / Barkod Sistemi / Ptt Barkod Sorgulama

Ptt Barkod Sorgulama

PTT Kargo Barkod No ile Sorgulama Nasıl Yapılır?

PTT Kargom nerede diye merak edenler için firmanın sunduğu en güzel sistem PTT Kargo Barkod no ile sorgulama… Böyle kargo takip işleminizi gerçekleştirmek için kargo gönderimi sırasında verilen belgenin üzerindeki “Kargo Barkod No” yazan bölümdeki numarayı kullanabilirsiniz.

PTT Kargo Takip Sorgulama – PTT Kargom Nerede İşlemi İçin Tıklayın

PTT Kargo Çalışma Saatleri

PTT şubeleri sabah 8.30’dan 12.30’a kadar açıktır. 1 saatlik öğle arasının ardından 13.30’da mesai yeniden başlar ve 17.30’da sona erer. Hafta sonları bütün PTT şubeleri kapalıdır. Cumartesi günleri ise sadece belirli bölgelerdeki PTT şubeleri öğlen saat 13.30’a kadar hizmet vermektedir.

PTT Kargo Telefon ile Sorgulama Nasıl Yapılır?

PTT Kargo Kargom Nerede, hizmetini kullanmanın bir diğer alternatifi telefon ile sorgulamaktır. Telefon ile kargo takip öğrenmek için sadece 444 1 788 numaralı hattı aramanız ve müşteri hizmetlerine bağlanmanız yeterli olacaktır. Ayrıca 444 1 788 numaralı hattı aradığınızda ek bir ücret almamaktadırlar.

PTT Kargo Takip Postaneden Sorgulama Nasıl Yapılır?

Telefon ve internetten kargo takibi yapamıyorsanız herhangi bir PTT şubesine giderek kimliğinize gelen herhangi bir kargonun olup olmadığını öğrenebilirsiniz ancak her PTT şubesi kargo sorgulama işlemi yapmamaktadır. Siz her şekilde kargoyu gönderen kişiden Barkod Numarasını almanız gerekmektedir.

PTT Kargo Takip E-Devlet’ten Sorgulama Nasıl Yapılır?

PTT Kargo Takip işleminizi e-devlet uygulamasından da yapabilirsiniz. E-Devlet uygulamasına giriş yaptıktan sonra arama kısmına PTT yazın, ardından çıkan “PTT: Kargo” uygulamasına tıklayın. Çıkan ekrandaki “Barkod Numarası” yerine numarayı girerek kargo takibi yapabilirsiniz.

PTT Kargo Takip E-Devlet'ten Sorgulama Nasıl Yapılır

E-Devlet’ten PTT Kargo Takip Sorgulama İçin Tıklayınız

PTT Kargo Takip İsimle Sorgulama Nasıl Yapılır?

Telefonunuzla 444 1 788 hatlı numarayı arayın. Müşteri hizmetlerine bağlandıktan sonra telefondaki kişiye adınızı ve soyadınızı aktarın. Müşteri temsilcisi belirttiğiniz zaman aralığında size gönderilen postaları ve teslim durumunu aktaracaktır.

PTT Kargo Takip Kargom Nerede

Yukarıda sizler için verdiğimiz linke tıklayarak “PTT Kargo Kargom Nerede” işlemini en basit yolla öğrenebilirsiniz. Kargonuzun nereden hareket ettiğini, hangi PTT kargo Şubesi’ne gideceğini ve gönderilen ilçedeki şubeden kargo dağıtımına başlanıp başlanmadığını detaylı olarak öğrenebilirsiniz.

PTT Kargo Müşteri Hizmetleri Kargo Sorgulama

PTT Kargo’da kargo takip işlemini “Barkod No” ile yapamayan vatandaşlar PTT Kargo Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçerek bu işlemi gerçekleştirebilirler.

PTT Kargo İletişim Numaraları;

PTT Kargo Tel: 0 (312) 509 50 00

PTT Kargo Fax: 0 (312) 309 51 44 – 45

PTT Kargo Çağrı Merkezi: 444 1 788

PTT Kargo Barkod Numarası Olmadan Kargo Sorgulama

İsim ve soyisminizi kullanarak kolay bir şekilde kargonun nerede olduğunu görebilirsiniz. Adınızla sorgulama yapmak istiyorsanız 444 1 788 numaralı PTT Kargo Müşteri Hizmetlerini aramanız yeterli olacaktır.

PTT Yurtdışı Kargo Takip

PTT yurtdışı kargo takip işlemleri, PTT Kargo yurt içi kargo takip işlemleriyle aynıdır. Kargo gönderimlerinizin durumunu öğrenebilmeniz için sunulan PTT yurt dışı kargo takip hizmetleri, yurt içi gönderi takip sisteminde olduğu gibi kargo barkod numarası ile gerçekleştirilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Barkod Sistemive barkod programı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Reklam

Barkod Sistemi

Barkod Sistemleri tapu işlemlerinde devir kolaylaşıyor. Artık taşınmazların devir işlemleri, taraflar farklı tapu müdürlüklerinde bulunsalar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir