Anasayfa / Teknoloji / Netflix’e göre gelecek etkileşimde

Netflix’e göre gelecek etkileşimde

Görünene göre Netflix, geleceğin interaktif (etkileşimli) içerik üzerinde olacağına inanıyor. Netflix, Black Mirror’ın yapımcıları tarafından sunulan, izleyicilerin “kendi maceranızı seçin” tarzında seçenekler ile filmin gidişatını ve uzunluğunu etkileyen seçimler yapmalarına imkan tanıyan Bandersnatch ile büyük bir etki yaratmıştı. Netflix’in Ürün VP’si Todd Yellin’in söylediğine göre bizleri bu tarzda daha fazla şey bekliyor.

İnceledik: Robot bankacı iş başında!

Yellin, Mumbai, Hindistan’da her yıl düzenlenen büyük eğlence konferansı FICCI-Frames’de bu yıl yaptığı konuşmada Bandersnatch’i platformda “büyük bir başarı” olarak tanımladı ve gelecekte de bu tarz etkileşimli içeriklerin olabileceğine dair ipuçları verdi. Ayrıca bu içeriklerin hepsi de distopya geleceklerinde geçmeyecek.

Daha ilginç olan ise, Yellin’in yeni etkileşimli içerikler için verdiği zaman çizelgesiydi. VP’nin söylediğine göre önümüzdeki yıl veya ondan sonraki yıl daha fazla içerik beklenebilir. Bandersnatch’in üretilmesinin iki yıl sürdüğü düşünülürse, Netflix’in şimdiden daha fazla etkileşimli proje üzerinde çalıştığı tahmin edilebilir.

Netflix, rakip platformlara göre hâlâ ilk tercih edilen platform olarak görülebilir ancak Amazon ve Hulu gibi rakipler ve yolda olan Disney+ yayın hizmeti ve söylentileri bulunan Apple’ın Netflix rakibi ile, konumunu korumak için büyük bir çaba göstermesi gerekiyor.

Ancak eğer Netflix, hizmet üzerindeki içeriklerin sınırlarını zorlamayı başarır ve geniş çapta geleneksel drama, komedi, gerilim, anime ve benzeri alanlarda merkezini korumayı başarırsa, daha yıllar boyunca liderliğini rahatlıkla koruyabilir gibi gözüküyor.

Önceki HaberTürkiye Yapay Zeka Çağına Hazır Sonraki HaberWindows 10, Android Ekranını Yansıtabilecek sizlere Barkod Sistemi Blog farkıyla sunulmuştur
Kaynak:http://www.chip.com.tr/haber/netflix-etkilesimli-gelecege-inaniyor_81227.html

Bir önceki yazımız olan Windows Android entegrasyonu hazır! başlıklı makalemizde Android, microsoft ve telefonunuz ve barkod programı hakkında bilgiler verilmektedir.

Reklam

Karekod Okutma işlemi nerelerde kullanılır

Karekod Okutma İşlemi Teknolojinin bize sunduğu avantajlardan biri de karekoddur. Geliştirilen yeni teknoloji sayesinde pek çok işlemi internet üzerinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir