Anasayfa / Teknoloji / Model Y crossover geliyor

Model Y crossover geliyor

Tesla, yoğun geçen bir Şubat ayını daha da yoğun bir Mart ile devam ettirmeyi planlıyor. Elon Musk, markanın uzun zamandır beklenen Model Y crossover’ı 14 Mart tarihinde LA Design Studio’da tanıtacak. Ayrıca ilk “v3.0” Supercharger istasyonunun da 6 Mart tarihinde çalışmaya başlaması bekleniyor. Musk daha fazla detay vermiş olmasa da, bu aydan neler bekleyebileceğimizi artık biliyoruz.

İnceledik: Robot bankacı iş başında!

Model Y, Model 3 ve S örneğinde olduğu gibi Model X’in daha ucuz bir sürümü olacak. Model 3’e benzeyen özelliklere sahip olabilir ama formu daha çok bir SUV’a benzeyecek. Tesla, Model Y’nin parçalarının ne kadarının 3 ile aynı olacağını söylememiş olsa da, büyük bir kısmının masrafları azaltmak için aynı olacağı tahmin edilebilir. Üretimin, 2020 yılında başlaması bekleniyor.

Supercharger konusunda ise Musk pek detay vermezken, rakiplerinin “son teknoloji” 350kW istasyonlarının bir “çocuk oyuncağı” gibi gözükeceğini söyledi. Eğer bu iddia desteklenebilirse, sistemi destekleyen araçlar şu andaki gibi saatler yerine sadece birkaç dakikada dolabilecekler. Ancak buradaki önemli nokta, araçları sistemi desteklemesi oluyor. Şu ana kadar satılmış olan Tesla’ların yeni nesil şarj istasyonlarının hızını destekleme yetenekleri ise henüz bilinmiyor.

İLGİLİ HABER Tesla’nın Model 3 sorunu sürüyor Önceki HaberOnePlus 7 Render Görüntüleriyle Sızdı! Sonraki HaberApple, LG G8 Gibi Bir Ses Teknolojisi Düşünüyor sizlere Barkod Sistemi Blog farkıyla sunulmuştur
Kaynak:http://www.chip.com.tr/haber/teslayi-yogun-bir-mart-ayi-bekliyor_81043.html

Bir önceki yazımız olan Tesla, Maxwell'i satın alıyor başlıklı makalemizde enerji, is-dunyasi ve maxwell ve barkod programı hakkında bilgiler verilmektedir.

Reklam

Karekod Okutma işlemi nerelerde kullanılır

Karekod Okutma İşlemi Teknolojinin bize sunduğu avantajlardan biri de karekoddur. Geliştirilen yeni teknoloji sayesinde pek çok işlemi internet üzerinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir