Anasayfa / Teknoloji / Microsoft, Windows’taki hesap makinesini GitHub’da geliştiricilere açtı

Microsoft, Windows’taki hesap makinesini GitHub’da geliştiricilere açtı

Yapay zekanın gelişimi ile ilgili önemli çalışmalar yürüten Google, geliştiricilerin daha kolay yapay zeka donanımları üretebilmeleri için yeni bir çözüm ile karşımıza çıktı. Hackster sitesinde ortaya çıkan Google’ın yeni çözümlerinin henüz resmi olarak tanıtılmadığını da ekleyelim.

Google Coral markası altında 3 yeni donanım ürününü kullanıma sunacak olan Google, geliştiricilerin çok daha kolay bir şekilde yapay zeka donanımları geliştirmelerine imkan sağlamayı hedefliyor. Google Coral ürünleri arasında geliştirme kiti, USB hızlandırıcısı ve 5 megapiksellik bir kamera yer alıyor.

Edge TPU işlemcisini kullanıyor

Hala Beta sürecinde olan Google Coral markası altında sunulan ürünlerin fiyatları ise geliştirme kiti için 150 dolar, USB hızlandırıcısı için 75 dolar ve 5 megapiksellik kamera için ise 25 dolar. Hem geliştirme kiti hem de USB hızlandırıcısı güçlerini Google tarafından geliştirilen Edge TPU işlemcisinden alıyorlar. 5 megapiksellik kameranın ise geliştirme kiti ile kullanılabilecek bir eklenti olarak sunulduğunu da ekleyelim.

Google Coral markası altında sunulan çözümlerin makine öğrenmesi algoritmaları üzerinde çalışmak için başarılı çözümler olmadıklarını da ekleyelim. Bunun nedeni ise makine öğrenmesi algoritmaları üzerinde çalışmanın oldukça yüksek bir işlem gücü gerektirmesi.

Hem geliştirme kiti hem de USB hızlandırıcısı mobil ve nesnelerin interneti cihazları için geliştirilen  TensorFlow Lite’ı destekliyorlar. Google Coral markası altında sunulan ürünlerinde Raspberry Pi ve diğer Linux sistemleri ile entegre bir şekilde kullanabildiğini de ekleyelim.

Google Google Coral

Favorilere Ekle

sizlere Barkod Sistemi Blog farkıyla sunulmuştur
Kaynak:https://webrazzi.com/2019/03/07/yapay-zeka-cozumleri-icin-googledan-yeni-urun-google-coral/

Bir önceki yazımız olan 120’nci yıla özel Fiat 500 Ailesi neler sunuyor? başlıklı makalemizde 2019 Cenevre Otomobil Fuarı, 500 120. yıl ve 500 ailesi ve barkod programı hakkında bilgiler verilmektedir.

Reklam

Karekod Okutma işlemi nerelerde kullanılır

Karekod Okutma İşlemi Teknolojinin bize sunduğu avantajlardan biri de karekoddur. Geliştirilen yeni teknoloji sayesinde pek çok işlemi internet üzerinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir