Anasayfa / Teknoloji / Microsoft HoloLens 2 duyuruldu

Microsoft HoloLens 2 duyuruldu

Microsoft HoloLens 2 duyuruldu Tam Boyutta Gör

Microsoft’un sanal gerçeklik trendi yükselmeye başladığı dönemlerde yeni bir bakış açısı kazandırma amacıyla geliştirdiği HoloLens karma gerçeklik gözlüğü ikinci nesliyle karşımızda. HoloLens 2 daha yoğun ve daha rahat bir tecrübe sunuyor.

HoloLens 2 özellikleri ve fiyatı

Zengin gerçeklik ve sanal gerçeklik kavramlarını harmanlayan karma gerçeklik konsepti ağırlıklı olarak Microsoft tarafından geliştiriliyor. HoloLens gözlükleri de bunun en büyük örneği. Microsoft gözlüğü daha çok kurumsal müşterilere yönelik olarak geliştiriyor.

Ayrıca Bkz. “Akıllı telefon sevmeyenlere Nokia 210”

HoloLens 2 ile ilgili teknik detaylar paylaşılmamış. Daha estetik bir görünüme kavuştuğu görülen gözlüğün her göze 2K çözünürlük verdiği ifade ediliyor. Görüş açısı başına 47 piksel sağlayan gözlüğün ilk nesle göre görüş alanını ikiye katladığı belirtiliyor.

HoloLens 2 ayrıca son dönemin popüler 3D ToF sensörüne yer vermiş. Daha gelişmiş derinlik algılayabilen sensör ellerinizi kontrolcü olmadan karma gerçeklik alanına dahil etmenizi sağlıyor. Karbon fiber malzeme sayesinde gözlük daha konforlu hale gelmiş ve daha iyi ısı yönetimine kavuşmuş.

HoloLens 2 modeli kurumsal müşteriler için özelleştirme imkânı sunacak. Satın almadan önce örneğin riskli ortamlar için sertleştirilmiş malzemeden baret tasarımında imal ettirilebiliyor. Üreticiler buna farklı bir isim vererek satışa sunabilecek.

HoloLens 2 için 3500$ fiyat etiketi belirlenmiş. Yıl içerisinde satışlar başlayacak. Teknisyenler için uzaktan problem çözme odaklı Dynamics 365 Remote Assist yazılımına aylık 125$ üye olursanız kask hediye edilecek.

 

https://www.engadget.com/2019/02/24/microsoft-hololens-2-announced/ Yorum Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu arkadaşınıza postalayın. sizlere Barkod Sistemi Blog farkıyla sunulmuştur
Kaynak:http://www.donanimhaber.com/Microsoft-HoloLens-2-duyuruldu–108250

Bir önceki yazımız olan Instagram, IGTV videolarını anasayfada göstermeye başladı başlıklı makalemizde IGTV videolarını anasayfada göstermeye başladı | DonanımHaber ve instagram ve barkod programı hakkında bilgiler verilmektedir.

Reklam

Karekod Okutma işlemi nerelerde kullanılır

Karekod Okutma İşlemi Teknolojinin bize sunduğu avantajlardan biri de karekoddur. Geliştirilen yeni teknoloji sayesinde pek çok işlemi internet üzerinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir