Home / Teknoloji / Microsoft Defender Mac kullanıcılarına sunulacak!

Microsoft Defender Mac kullanıcılarına sunulacak!

Daha Microsoft 365 abonelerinin cihazlarını korumak için bir Windows çözümü olan Microsoft Defender farklı platformlara taşınıyor.

Microsoft’un Office ve Windows Genel Müdür Yardımcısı Jared Spataro, “Bizim için önemli olan şey bireylerin cihazlarında daha üretken olabilmesi için gerekli ortamın sağlanmasıdır. Bu nedenle Microsoft Defender’ın da sadece Windows ile bağdaştırılmasını istemiyoruz.”

Hatırlarsanız Microsoft, Office uygulamalarını iOS ve Android için de kullanıma sunmuştu. Spataro, “Microsoft, sadece Windows odaklı değil her uç noktayı kullanıcılarımız için kendi programlarımızın deneyimini yaşatma yolunda ilerliyoruz” dedi.

Açıklamaların sonunda, bu stratejinin Microsoft’un Windows merkezli hayata yaklaşımı ortadan kaldırdığı anlamına geldiğini vurguladı.

Microsoft Defender’ın Microsoft 365 paketinin bir parçası olduğu göz önüne alındığında, Mac kullanıcılarının bu paketi tercih etme nedenlerini merak ediyor olabilirsiniz. Ancak Windows makineleri ile Mac cihazları kullanan ve tüm çalışanlarına Office programlarını sağlayan birçok işletme var.

Her iki sistemi de kapsayan bir güvenlik çözümüne sahip olmak BT departmanları için de karmaşıklığı büyük ölçüde azaltacaktır. Bir sistemdeki güvenlik açıkları için ayrı ayrı programlarda çalışmak zorunda kalmayacaklar.

Microsoft’un bu yaklaşımı yakın zamanda birçok ürününün farklı platformlar için sunulacağına da işaret ediyor.

sizlere Barkod Sistemi Blog farkıyla sunulmuştur
Kaynak:https://shiftdelete.net/microsoft-defender-mac-kullanicilarina-sunulacak

Bir önceki yazımız olan Telefon kadar ince Acer Swift 7 inceleme! başlıklı makalemizde 2019 Acer Swift 7, acer swift 7 ekran ve acer swift 7 inceleme ve barkod programı hakkında bilgiler verilmektedir.

About admin

Check Also

Bütçe dostu şık modeller Huawei Enjoy 9s ve Huawei Enjoy 9e tanıtıldı

Bütçe dostu şık modeller Huawei Enjoy 9s ve Huawei Enjoy 9e tanıtıldı

Huawei Enjoy 9s ve Huawei Enjoy 9e, söz verildiği tarihte resmi olarak lanse edildi. Gelin modellerin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir