Anasayfa / Teknoloji / Messenger’da açık bulundu

Messenger’da açık bulundu

Araştırmacılar, Kasım’da web sitelerinin Facebook’tan kullanıcı profili verilerini almalarına izin veren bir Facebook açığı keşfetmişlerdi. Aynı takım şimdi Facebook Messenger’da kimlerle konuştuğunuzu ortaya çıkaran, şu an itibariyle onarılmış olan bir açığı açıkladı.

İnceledik: Robot bankacı iş başında!

Imperva güvenlik araştırmacısı Ron Masas, bir CSFL saldırısıyla iFrame öğelerinin özelliklerini kullanarak, uygulama durumunu belirlemenin mümkün olduğunu blog’unda anlatıyor. Bu süreci farklı Messenger kişileri üzerinde gerçekleştirdiğinizde ortaya iki sonuçtan biri çıkıyor: boş veya dolu. Bu iki durum, kullanıcının bu kişiyle hiç konuşup konuşmadığını gösteriyor. Açığın tüm yapabildiği bu kadar. Sohbet geçmişinden veri almak mümkün olmuyor.

Masas, açık hakkında Facebook’u bilgilendirdikten sonra Facebook, Messenger arayüzündeki tüm iframe’leri kaldırma kararı aldı. Bunda önceki açığın da iframe’lerle ilgili olmasının payı olabilir.

Önceki HaberMicrosoft, Windows Lite Üzerinde Çalışıyor Sonraki HaberYemeksepeti de Yüzde 10 İndirdi! sizlere Barkod Sistemi Blog farkıyla sunulmuştur
Kaynak:http://www.chip.com.tr/haber/facebook-messengerda-yeni-acik-bulundu_81121.html

Bir önceki yazımız olan Galaxy S10 ile saat şarjı kolay! başlıklı makalemizde Cep Telefonu, galaxy s10 ve samsung-galaxy-s10 ve barkod programı hakkında bilgiler verilmektedir.

Reklam

Karekod Okutma işlemi nerelerde kullanılır

Karekod Okutma İşlemi Teknolojinin bize sunduğu avantajlardan biri de karekoddur. Geliştirilen yeni teknoloji sayesinde pek çok işlemi internet üzerinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir