Anasayfa / Barkod Sistemi / Market Yazılımı Nedir ?

Market Yazılımı Nedir ?

Market Yazılımı Nedir ?

Market Yazılımı , adından da anlaşılacağı üzere marketlerde bir ya da birden fazla bilgisayarda kullanılabilen özel bir yazılımdır.

Bu yazılımlar özel olarak tasarlanmış bir veritabanı üzerinde sizin için stok takibinizi, cari takibinizi, bankacılık işlem takibi ve veresiye takibi bir çok işlemi yapabilmektedir. Bildiğiniz bakkal defteri sisteminin çok daha gelişmiş bir versiyonunu düşünün. Ancak bu tarz programlarda fatura giriş işlemleri dahil olmak üzere bakkal defteri sadeliği ve kolaylığı temel ilke olarak hedeflenmiştir. Tabi kimi firmalar bu sadeliği gerçekten başarabilmiş iken kimi firmalar ise çok karışık bir arayüz tasarımına sahiptir.

Market Yazılımı İle Neler Yapabilirsiniz ?

Fatura İşlemleri

İşletmenize aldığınız ürünlerin faturalarını Market Yazılımına girerek ürünlerinizin stoklarını otomatik bir şekilde güncelleme yapabilirsiniz.

Market Yazılımına faturalarınızı girdikçe faturalara ait carilere ödediğiniz ücretler cari hesap kartlarına aktarılacaktır. Aynı zamanda Market Yazılımında işlediğiniz bu faturalar işletmeniz için oluşturulacak her raporu etkileyecektir. mağaza barkod sistemi

Hızlı ve Pratik Sayım İşlemleri

Bu Yazılımlar , sayım cihazları ile tam entegre çalışmaktadır. 5 – 10 dakika içerisinde büyük marketlerin sayım işlemlerini yapmalarını ve anlık olarak tüm stoklarını güncellemelerini sağlayabilmektedir. Sayım sırasında sayılmış ürünleri ek adet ekleyebilmek de mümkündür. Barkod sistemi fiyatları  Bu linkten detaylara ulaşabilirsiniz

Çok İşlevli ve Kullanım Kolaylığı

Barkod Programı ile Bakkal defteri usulü kayıt tutma sistemi çok basit bir işlemdir. Elinize geçen ilk kağıda isim ve kişinin aldığı şeyi yazarsınız ancak bu tarz bir sistemde özellikle raporlama çok büyük karışıklıklara yol açacaktır.

Market Yazılımı dediğimiz Yazılım / Programlar satış sırasında özel bir ekran görüntüsü açmaktadır. Açılan bu özel ekrana satış / iade ekranı diyoruz. Çünkü satış ve iade işlemleri bu ekrandan yapılmaktadır.

Bu ekran üzerinden vardiya bazlı satış işlemleriniz kayıt edilmektedir aynı zamanda bu ekran üzerinden satılan ürünün güncel döviz kurlarındaki karşılığı da gösterilmektedir. Bu ekrandan yapılan her satış satılan ürünün stoklarından düşülmektedir ve vardiyayı açmış kişinin hesabına işlenmektedir. Satış ekranından ödeme seçilen ödeme seçeneğine göre Market Yazılımı muhasebenizi tutmaktadır. Pos işlemleri seçildiği taktirde bankacılık işlemlerine hareket olarak atılmakta, nakit işlem seçildiği taktirde kasanıza bu hareket atılmakta, veresiye seçildiği zaman veresiye fişi yazdırılmaktadır ve ardından cari’nin hesabına bu işlem hareket olarak atılmaktadır. Bu sayede ödeme zamanı geldiği zaman cari ile hesaplar bire bir örtüşmektedir.

Bir önceki yazımız olan İlaç Sektöründe QR (Karekod) Uygulaması başlıklı makalemizde Barkod, barkod sistemi ve ilaç sektörü ve barkod programı hakkında bilgiler verilmektedir.

Reklam

Barkod Sistemi

Barkod Sistemleri tapu işlemlerinde devir kolaylaşıyor. Artık taşınmazların devir işlemleri, taraflar farklı tapu müdürlüklerinde bulunsalar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir