Anasayfa / Teknoloji / MacOS kablosuz bağlantı sorunu nasıl çözülür?

MacOS kablosuz bağlantı sorunu nasıl çözülür?

Örneğin 3 katlı ofisimizde, ana internet olarak 2. kattaki modemi kullanıyoruz. Ofiste ne zaman bilgisayarı açtığımızda, otomatik olarak bağlanması öncelikli olarak atanmamış ana modem yerine, alt kat ya da üst kattaki modemlere otomatik olarak bağlanması, bizim bu çözümü bulmamızı sağladı.

Bağlantı ayarlarından, ileri düzey ayarlara girdiğinizde, otomatik WiFi bağlantılarının sırasını, öncelik sırasını istediğiniz gibi ayarlarsanız, bu sorunu ortadan kaldırabiliyorsunuz. Nasıl mı? Cevabı videomuzda. İyi seyirler…

MacOS otomatik WiFi bağlanma sorunu

– Öncelikle bilgisayarın sağ üst bölümünde bulunan Kablosuz Bağlantı sekmesine tıklamanız ve listeyi açmanız gerekiyor. Ardından bu listede en alta gelip, “Ağ Tercihlerini Aç…” sekmesine girmelisiniz.

– Açılan pencerenin sağ al köşesindeki “İleri Düzey…” sekmesine tıklayın.

– Karşınıza gelen listede şu ana kadar bağlandığınız tüm kayıtlı Wi-Fi ağlarını göreceksiniz. Şimdi yapmanız gereken tek şey, cihazınızın ilk olarak hangi kablosuz ağa bağlanacağına karar vermek. Böylece sık kullandığınız ağlarda bir daha böyle bir sorun yaşamayacaksınız.

sizlere Nar10 Depo Takip Yazılım Barkod Sistemleri farkıyla sunulmuştur
Kaynak:https://shiftdelete.net/macos-kablosuz-baglanti-sorunu-nasil-cozulur

Bir önceki yazımız olan Microsoft yeni Bill Gates’leri yetiştirecek! başlıklı makalemizde Barbara Holzapfel, microsoft education ve microsoft eğitim ve barkod programı hakkında bilgiler verilmektedir.

Reklam

Karekod Okutma işlemi nerelerde kullanılır

Karekod Okutma İşlemi Teknolojinin bize sunduğu avantajlardan biri de karekoddur. Geliştirilen yeni teknoloji sayesinde pek çok işlemi internet üzerinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir