Anasayfa / Teknoloji / Kia’dan 21 ekranlı kokpitiyle şaşırtan elektrikli otomobil konsepti

Kia’dan 21 ekranlı kokpitiyle şaşırtan elektrikli otomobil konsepti

Dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden Kia, gerçekten ilginç bir elektrikli otomobil konsepti ile gündemde bulunuyor.

Günümüzde otomobillerin içerisindeki ekranlar sürekli olarak büyüyor. Bunda özellikle Tesla’nın etkisi bulunurken, Kia bu konuda en ilginç fikri konsept hale getirmiş gibi görünüyor. Aşağıda görebileceğiniz üzere firmanın hazırladığı yeni elektrikli otomobil konseptinde tam 21 adet ekran bulunuyor. Bu ekranları direksiyonun arkasına art arda dizen firma, bu kurulumu gerçeğe dönüştürmek istemiyor. İlginç olarak bunun arkasında bir mizahi bakış açısı yer alıyor. Firma sektörün araçlardaki ekran boyutlarını büyütme konusunu kendisine saplantı edindiğini belirtiyor. Ancak bu durumla neden dalga geçildiği tam olarak anlaşılamıyor. Bu ekranlar büyüdükçe kişilere daha fazla bilgi gösteriyor. Bazı araçlarda dijital gösterge takımları hız göstergeleri ile navigasyonu bir arada sunuyor. Bu yolda gerçekten çok büyük kolaylık sağlıyor.

Kia elektrikli konsept
Kia elektrikli konsept
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Karşınızda Mercedes-Benz imzalı tamamen elektrikli ilk yarış aracı

Kia imzalı bu elektrikli otomobil konsepti dikkat çekiyor

Oldukça fütüristik bir tasarım çizgisi bulunan otomobil, özellikle far takımıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Elektrikli geleceğin önemli bir parçası olmak isteyen firma, 21 ekranlı yapı ile sektörle dalga geçiyor ancak kendisinin de ekran konusunda büyük adımlar atması gerekiyor. Artık dinamikler değişiyor, genç nesil daha büyük ekranlar istiyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın 2019 modellerinden

sizlere Barkod Sistemi Blog farkıyla sunulmuştur
Kaynak:https://www.log.com.tr/kia-dan-21-ekranli-kokpitiyle-sasirtan-elektrikli-otomobil-konsepti/

Bir önceki yazımız olan Yapay zeka ile dijital propaganda başlıklı makalemizde bilim, dijital propaganda ve Nesnelerin İnterneti ve barkod programı hakkında bilgiler verilmektedir.

Reklam

Karekod Okutma işlemi nerelerde kullanılır

Karekod Okutma İşlemi Teknolojinin bize sunduğu avantajlardan biri de karekoddur. Geliştirilen yeni teknoloji sayesinde pek çok işlemi internet üzerinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir