Anasayfa / Teknoloji / Kaspersky, Apple’ı şikayet etti!

Kaspersky, Apple’ı şikayet etti!

App Store, Apple tarafından 2008’de açıldığından bu yana sıkı bir biçimde kontrol ediliyor. Ancak geliştiriciler, şu sıralar Apple’ın tekelci davranışlarından oldukça şikayetçiler.

İnceledik: Robot bankacı iş başında!

Spotify’ın Avrupa Komisyonu’na yaptığı şikayetten sonra şimdi de siber güvenlik firması Kaspersky Lab, Rusya Federal Anti Tekel Servisi’nde bir şikayette bulundu. Firmaya göre Apple, “platform sahibi ve gözetmeni olarak konumunu kötüye kullanıyor” ve geliştiricilerin eşit şartlarda çalışmasına engel oluyor.

Kaspersky Lab geçen sene Safe Kids uygulamasını App Store’dan kaldırmak zorunda kalmıştı. Bunun nedeni, uygulamanın yapılandırma profillerini izleyerek ebeveynlere çocuklarının iOS’taki etkinliğini takip etme işlevi sunmasıydı. Ancak yapılandırma profillerinin kullanımı, App Store kurallarına aykırıydı ve firma, bu uygulamayı App Store’dan kaldırmak zorunda kaldı.

Kasperysky, bu işlevlerin Safe Kids uygulaması için “kaçınılmaz” olduğunu söylüyor ve uygulamanın kaldırılmasının Apple’ın kendi ebeveyn izleme işlevi Screen Time’ın ortaya çıkmasıyla aynı zamana denk geldiğini savunuyor. Kaspersky’ye göre bu değişiklikten tek etkilenen firma, kendisi değil ve diğer uygulama süresi ölçen uygulamalar da durumdan etkilendi.

Firma, Apple’ın katı kurallarının ebeveyn denetiminde tekel oluşturacağına ve App Store’da bir durgunluğa yol açacağına inanıyor. Kaspersky, Apple hakkında şikayette bulunarak sorun hakkında farkındalık oluşturmayı ve piyasayı tüm geliştiricilerin rekabet edebileceği bir hale getirmeyi umuyor.

Önceki HaberFacebook Messenger’a Yeni Cevap İşlemi Sonraki HaberApple Watch ritim sorunlarını buluyor… sizlere Barkod Sistemi Blog farkıyla sunulmuştur
Kaynak:http://www.chip.com.tr/haber/kaspersky-lab-applei-sikayet-etti_81340.html

Bir önceki yazımız olan Apple Watch ritim sorununa yardımcı başlıklı makalemizde Apple, Giyilebilir teknoloji ve hastalık ve barkod programı hakkında bilgiler verilmektedir.

Reklam

Karekod Okutma işlemi nerelerde kullanılır

Karekod Okutma İşlemi Teknolojinin bize sunduğu avantajlardan biri de karekoddur. Geliştirilen yeni teknoloji sayesinde pek çok işlemi internet üzerinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir