Anasayfa / Haberler / Karekod Okutma işlemi nerelerde kullanılır

Karekod Okutma işlemi nerelerde kullanılır

Karekod Okutma İşlemi

Teknolojinin bize sunduğu avantajlardan biri de karekoddur. Geliştirilen yeni teknoloji sayesinde pek çok işlemi internet üzerinden kısa bir şekilde gerçekleştirebiliyoruz. Karekod sistemi sayesinde işimizi daha da hızlı bir şekilde halledebiliyoruz. Verilerimizi çok daha hızlı bir şekilde elektronik ortama aktarabiliyoruz. Kare ya da dikdörtgen şekline sahip olan simgelere gizlenmesi işlemine karekod ismi verilmektir.

 

Barkod sistemine benzetilen bu sistemdir. Fakat karekod ve barkod sistemi birbirinden farklıdır. Barkod ile sadece sayısal veriler okunuyor. Fakat karekod sisteminde sayısal veriler, harf ve simgelerde bu alanda yerini alıyor. Karekod kullanım alanları ise oldukça geniştir. Uçak biletlerinden, üniversite sınavlarına kadar birçok alanda kullanılan bir sistemdir.

Son dönemlerde ise WhatsApp Web uygulaması yaygınlaşmaya başladı. WhatsApp’ınızda yer alan bilgileri bilgisayar ya da tabletinize aktarmak kısa sürüyor. Bilgisayar ya da tabletinizin arama motoruna WhatsApp web yazıp daha sonra ilk çıkan sekmeye tıklayın. Ardından cihazınızda yer alan WhatsApp Web tuşuna basın. Karekodu telefonunuza okuttuğunuz zaman WhatsApp’ınıza kısa sürede bağlanmış olursunuz. Karekod Yazılım sayesinde ulaşmak istediğimiz alanlara daha da hızlı ulaşabiliyoruz.

Bilet alınan yerlerde bile karekod sayesinde işlemlerimizi son derece kolaylaştırıyoruz. Karekod teknolojisinin sayamadığımız özelliği bulunmaktadır. Karekod sayesinde hızlı bir şekilde işlemlerinizi halletmiş olursunuz. Bu yazımızda karekodun ne olduğunu ve nerelerde kullanıldığı konusunda bilgi verdik merak ettiğiniz soru ve görüşlerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.
Kaynak: https://www.mobil13.com/karekod-okutma-islemi-nerelerde-kullanilir-24655.html

Bir önceki yazımız olan Market Yazılımı Nedir ? başlıklı makalemizde cari hesap ve market yazılımı ve barkod programı hakkında bilgiler verilmektedir.

Reklam

Barkod Sistemi

Barkod Sistemleri tapu işlemlerinde devir kolaylaşıyor. Artık taşınmazların devir işlemleri, taraflar farklı tapu müdürlüklerinde bulunsalar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir