Home / Teknoloji / iOS için Ram Temizliği!

iOS için Ram Temizliği!

Aslında iOS, otomatik ram temizleme işinde gayet iyi bir işletim sistemi ve görevini çok iyi bir şekilde yapıyor. Ama bazen iOS‘in bu başarılı işlevi bile yetersiz kalabiliyor. Cihazı yeniden başlatarak ram temizliğini yapabilirsiniz ama kullandığınız cihaz eski nesil bir iPhone veya iPad ise bu işlem bir kaç dakikanızı alacaktır. Daha kolay yöntemi size adım adım aktarıyoruz.

Bu işlem soft ve hard reboot işlemlerinden biraz daha farklı ve özellikle 1GB veya daha altı RAM’e sahip iOS cihazları için kullanışlı.

Öncelikle cihazınızın güç tuşuna “kapatmak için kaydırın” yazısı gelene kadar basın. Sonrasında iptal veya kapatmak için kaydır yazısına basmayın. Hala güç tuşuna basarken aynı anda ana ekran tuşuna bir kaç saniye basın ve cihazınızın ana ekrana döndüğünü göreceksiniz. Bu işlem cihazınızı kapatmadığı için yeniden başlatmaktan çok daha pratik bir işlem.

İşte bütün işlem bu kadar. Kilidinizi açtıktan sonra arka plandaki uygulamarın hala orda olduğunu göreceksiniz fakat tekrar girmeye çalıştığınızda RAM temizliğini yaptığımız için uygulamalar baştan açılmaya başlayacaktır. Bu işlem size biraz daha akıcı bir iOS deneyimi sağlayacaktır.

Bu işlem maalesef her iOS cihazında çalışmayabilir. Eğer bir iPhone 6S, iPhone 6S Plus, iPad Air 2 veya iPad Pro kullanıcısı iseniz bu işlemi yapmanıza gerek yok. Bahsettiğimiz gibi bu işlem iPhone 6 veya daha eski iPhone’lar için kullanışlı olabilir.

:: Cihazınızda RAM temizliği yaptınız mı?

sizlere Barkod Sistemi Blog farkıyla sunulmuştur
Kaynak:https://shiftdelete.net/ios-icin-ram-temizligi-66506

Bir önceki yazımız olan Google'dan gizemli davetiye başlıklı makalemizde bulut, cloud ve google ve barkod programı hakkında bilgiler verilmektedir.

About admin

Check Also

Bütçe dostu şık modeller Huawei Enjoy 9s ve Huawei Enjoy 9e tanıtıldı

Bütçe dostu şık modeller Huawei Enjoy 9s ve Huawei Enjoy 9e tanıtıldı

Huawei Enjoy 9s ve Huawei Enjoy 9e, söz verildiği tarihte resmi olarak lanse edildi. Gelin modellerin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir