Anasayfa / Teknoloji / Huawei’den Amerika’ya büyük gözdağı

Huawei’den Amerika’ya büyük gözdağı

Huawei Mali İşler Direktörü (CFO) Wanzhou Meng’in Kanada’da tutuklanması bir anda gündeme oturmuştu. Meng’in tutuklanmasının sebebi ise İran ambargosuydu.

Kanada’da tutuklanan Huawei’in Mali İşler Direktörü Wanzhou Meng’in tutuklanmasının ardından Çin’de ABD ürünlerine boykot kampanyası başlamıştı. Paylaştığımız bu haberin üzerinden çok geçmeden Huawei ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. The New York Times’ın aktardığı habere göre Huawei, Amerika hükümetine dava açmaya hazırlanıyor. Şirket, telekomünikasyon ekipmanlarının federal kurumlarda kullanımının yasaklanması nedeniyle ABD aleyhine dava açıyor. Teksas eyaletinde açılması planlanan davanın sonucu ise merakla bekleniyor. Şirket davayı bu hafta açmaya hazırlanıyor.

Hareket, ABD hükümetini Huawei’ye karşı davalarını daha açık bir şekilde yapmaya zorlamayı hedefleyebilir. Washington, Huawei’nin bir güvenlik meselesi olduğunu ima etmişti ve hükümet kurumlarında Huawei kullanılmasını yasakladığını duyurmuştu. Bu gelişmenin ardından Huawei satışları Amerika’da gerilemişti.

Uzun yıllar boyunca, ABD yetkilileri, Pekin’in, iletişim ağlarını gözetlemek ve bozmak için Huawei’nin telekomünikasyon ekipmanını kullanabileceğini belirtti. Şirket iddiaları reddetti, ancak AT&T ve Verizon gibi büyük kablosuz taşıyıcıların Huawei’nin donanımını kullanması etkili bir şekilde önlendi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Çin’den ABD ürünlerine boykot!

Huawei kurucusundan casuslukla ilgili açıklama

Şirketin hem kurucusu hem de CEO’su olan Ren Zhengfei, şirketin kimden gelirse gelsin bu tür taleplere cevap vermeyeceğini, hali hazırda Çin hükümetinin de kesinlikle bu tür bir talepte bulunmadığını söylemişti. Zhengfei, Aralık ayında Huawei CFO’su Meng Wanzhou’nun Kanada’da göz altına alınması ile ilgili değerlendirmede bulundu. Zhengfei, “Huawei, Çin ile ABD arasındaki ticari ihtilafta yalnızca bir susam tohumu. Çin ile ABD arasındaki ticaret çatışmasının işimiz üzerinde büyük bir etkisi olmamıştır. 2019 için yüzde 20’lik bir büyüme hedefimiz var.” demişti.

İlginizi Çekebilir

Huawei’nin en yeni akıllı telefon modeli

sizlere Barkod Sistemi Blog farkıyla sunulmuştur
Kaynak:https://www.log.com.tr/huawei-den-amerikaya-buyuk-gozdagi/

Bir önceki yazımız olan MIUI güncellemesi kesilen iki Xiaomi modeli daha belli oldu başlıklı makalemizde miui 10.3, miui 11 almayacak telefonlar ve Xiaomi ve barkod programı hakkında bilgiler verilmektedir.

Reklam

Karekod Okutma işlemi nerelerde kullanılır

Karekod Okutma İşlemi Teknolojinin bize sunduğu avantajlardan biri de karekoddur. Geliştirilen yeni teknoloji sayesinde pek çok işlemi internet üzerinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir