Anasayfa / Teknoloji / Hareket sensörü kullanan Android virüsü keşfedildi!

Hareket sensörü kullanan Android virüsü keşfedildi!

Trend Micro bünyesinde çalışan güvenlik araştırmacıları tarafından tespit edilen virüsler, Google’ın güvenlik yöntemlerini atlatabilmek için özel olarak yazılmış.

Hareket sensörlerinin çalışıp çalışmadığını, verdiği değerlerin normal olup olmadığını kontrol eden zararlı yazılım, bu şekilde gerçek bir işletim sistemi üzerinde çalışıp çalışmadığını anlayabiliyor.

Eğer virüs, sensör değerlerine göre işletim sisteminin gerçek bir kullanıcıya ait olduğuna karar verirse kendisini aktifleştirerek banka uygulamalarını hedef almaya başlıyor.

Google’ın test ortamında sensörlerden dolayı kendisini aktifleştirmeyen virüs, bu sayede Google’ı kandırmayı başarıyor.

Currency Converter ve BatterySaverMobi uygulamaları, Google‘a bildirilmesinin ardından Google Play Store‘dan kaldırıldı.

sizlere Nar10 Depo Takip Yazılım Barkod Sistemleri farkıyla sunulmuştur
Kaynak:https://shiftdelete.net/hareket-sensoru-kullanan-android-virusu-kesfedildi

Bir önceki yazımız olan Google’ın gizemli evini gezdik! (Video) başlıklı makalemizde google asistan beta, google asistan bu cihazda kullanılamaz ve google asistan gelmedi ve barkod programı hakkında bilgiler verilmektedir.

Reklam

Karekod Okutma işlemi nerelerde kullanılır

Karekod Okutma İşlemi Teknolojinin bize sunduğu avantajlardan biri de karekoddur. Geliştirilen yeni teknoloji sayesinde pek çok işlemi internet üzerinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir