Anasayfa / Teknoloji / Google’dan yeni gelir modeli!

Google’dan yeni gelir modeli!

Arama devi Google, Play Store üzerinde geliştiricilerin uygulamalarına ekleyebilecekleri yeni bir gelir modelini duyurdu.

İnceledik: Robot bankacı iş başında!

Yeni işlevle beraber geliştiriciler, uygulamalarını kullananlara “ödüllü ürünler” verebilecek. Bunun anlamı, kullanıcıların daha fazla reklam izleyerek uygulama içi ekstra özellikleri veya oyun içi para birimleri kazanabilecek olması. Birçok oyun ve uygulama bu özelliği bir süredir destekliyordu ancak Google’ın bu özellik için sunduğu altyapı, geliştiricilerin uygulama ve oyunlarında bu uygulamayı rahatlıkla ekleyebilmesini sağlamayı hedefliyor.

Google’ın bu uygulaması, ödül ürünlerinin Play Console üzerinde açık bir beta programı olarak sunulması ile yürürlüğe girecek ve uygulamadan istifade etmek için kullanıcılar tarafından görüntülenmesi gereken reklamlar video formatında olacak. Google, ileri zamanlarda başka reklam türlerinin de bu uygulamaya dahil edilip edilmeyeceğini belirtmese de blog yazısında kullanılan dil, bu geliştirmenin yapılacağı izlenimini veriyor.

Ödül ürünleri, uygulamalara Google Play Ücretlendirme Kütüphanesi veya bazı API’lar yardımıyla kullanabileckleri AIDL arayüzü aracılığıyla eklenebilecek. Google ayrıca SDK’ların (Yazılım Geliştirme Kiti) işlemi gerçekleştirmek herhangi bir modifikasyona da gerek duymayacağını belirtti.

Google, reklamları sağlamak için AdMob teknolojisini kullanarak “geniş yelpazeye sahip” bir reklam deneyimi yaratacak. İlginç olarak, Google’ın bu duyurusu Microsoft‘un geliştiiriclere verdiği sözü tutarak geliştirici anlaşmasını yenilediği tarihe denk geldi. Microsoft’un yeni anlaşma metni, Microsoft’un birlikte çalıştığı geliştiricilere uygulama gelirlerinin %95’ini bırakıyor ve Microsoft’un payı %5 oranında kalıyor. Microsoft’un bu ciddi rekabet hamlesine karşı ise Google’ın platform yaygınlığı konusunda herhangi bir endişesi bulunmuyor.

Önceki HaberWD Black SN750 NVMe SSD Tanıtıldı!   sizlere Barkod Sistemi Blog farkıyla sunulmuştur
Kaynak:http://www.chip.com.tr/haber/google-odul-reklamlari-yeni-gelir-kapisi-oldu_81128.html

Bir önceki yazımız olan Huawei’den Amerika’ya büyük gözdağı başlıklı makalemizde amerika, dava ve huawei ve barkod programı hakkında bilgiler verilmektedir.

Reklam

Karekod Okutma işlemi nerelerde kullanılır

Karekod Okutma İşlemi Teknolojinin bize sunduğu avantajlardan biri de karekoddur. Geliştirilen yeni teknoloji sayesinde pek çok işlemi internet üzerinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir