Anasayfa / Teknoloji / Google Resimler’e yeni görev

Google Resimler’e yeni görev

Google, kullanıcıların Google Resimler‘deki arama sonuçları üzerinden ürün satın alabilmelerini sağlayacak yeni bir özelliği geliştiriyor.

İnceledik: Robot bankacı iş başında!

Google Reklamlar Blog’u üzerinde “Alışveriş reklamları” olarak anılan özellik ile öne çıkarılan sponsor gönderileri Google’ın resim arama sonuçlarının arasına yerleştirilecek ve satıcılar, mevcut birçok ürünlerini Google Resimler üzerindeki bir arama sonucu olarak öne çıkarabilecek. Google, özelliğin şu sıralar sadece seçilmiş  bazı satıcılar ile internet trafiğinin oldukça küçük bir kısmında test edilmekte olduğunu ve bu reklamların “ev ofisi fikirleri”, “duş perdesi tasarımları” ve “soyut sanat” gibi arama girdilerinde ortaya çıktığını belirtiyor.

Test sürecinin iyi sonuçlar vermesi duurmunda yakın zamanda Google Resimler üzerinde sponsorlu bir görselin üzerine gelerek ürün fiyatını resmin sağ alt köşesinde görebilecek ve resme tıklayarak ürün detaylarını gözden geçirebileceksiniz. Bu özellik, Instagram‘ın Alışveriş Etiketleri özelliğine benziyor ve çevrimiçi alışverişi hiç olmadığı kadar hızlı bir hale getirmeyi amaçlıyor.

Kullanıcıların ise sosyal medya içeriklerinin ardından şimdi de arama sonuçları arasında alışverişe yönelik reklamlarına rastlayacak olmaları durumunu nasıl karşılayacakları ise zamanla ortaya çıkacak.

Önceki HaberStar Wars Jedi: Fallen Order sektöre damga vuracak   sizlere Barkod Sistemi Blog farkıyla sunulmuştur
Kaynak:http://www.chip.com.tr/haber/google-resimlerden-alisveris-yapmak-mumkun-olacak_81110.html

Bir önceki yazımız olan Windows 10 sinirimizi bozuyor başlıklı makalemizde güncelleme, işletim sistemi ve kullanıcı ve barkod programı hakkında bilgiler verilmektedir.

Reklam

Karekod Okutma işlemi nerelerde kullanılır

Karekod Okutma İşlemi Teknolojinin bize sunduğu avantajlardan biri de karekoddur. Geliştirilen yeni teknoloji sayesinde pek çok işlemi internet üzerinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir