Anasayfa / Teknoloji / Google Maps’e asistan geliyor!

Google Maps’e asistan geliyor!

Google Assitant’ın bir güncellemeyle Google Maps’e geleceği açıklandı. Android ve iOS kullanıcılarına sunulacak güncelleme, navigasyonu sesinizle kontrol etmenizi sağlayacak. Böylece ellerinizi kullanmadan gideceğiniz yeri ayarlamak, eskisinden daha kolay bir hale gelecek.

İpucu: İnternet’te iz bırakmadan nasıl dolaşılır?

Yenilik Google Maps’i de aşarak mesajlara sesinizle cevap vermenizi (hem de ‘otomatik noktalama işaretleriyle’) ve müziği kontrol etmenizi sağlayacak. Android kullanıcıları, iOS’a göre biraz daha fazla işlevselliğe sahip olacak ve WhatsApp, Google Hangouts, Facebook Messenger, Telegram, Viber gibi üçüncü parti mesajlaşma uygulamaları üzerinden mesaj gönderebilecek.

Android kullanıcıları daha fazla işleve sahip olsa da Google, iOS kullanıcılarını da önemsiyor. iOS kullanıcıları, öncesinde Google Assistant’ı uygulama mağazasından ayrı olarak indiriyordu ancak şimdi uygulama, Google Maps ile bütünleşik olarak gelecek.

Google, arkasına hiç yaslanmadan, çok büyük bir kullanıcı kitlesi olan Google Maps’i geliştirmeye devam ediyor. Bu ise Google Maps’in yakın gelecekte muhtemelen daha da büyüyeceği anlamına geliyor.

Önceki HaberESET, “No More Ransom”a Dahil Oldu   sizlere Barkod Sistemi Blog farkıyla sunulmuştur
Kaynak:http://www.chip.com.tr/haber/google-assitant-google-mapse-geliyor_80089.html

Bir önceki yazımız olan Spotify'dan sonra YouTube başlıklı makalemizde Android, google ve mobil-uygulamalar ve barkod programı hakkında bilgiler verilmektedir.

Reklam

Karekod Okutma işlemi nerelerde kullanılır

Karekod Okutma İşlemi Teknolojinin bize sunduğu avantajlardan biri de karekoddur. Geliştirilen yeni teknoloji sayesinde pek çok işlemi internet üzerinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir