Anasayfa / Uncategorized / Firefox yeni güvenlik önlemleri üzerinde çalışıyor!

Firefox yeni güvenlik önlemleri üzerinde çalışıyor!

Mozilla kısa süre önce Firefox 65’i piyasaya sürdü ve izleme koruması için kullanımını ve anlaşılmasını kolaylaştıran önemli gizlilik seçenekleri getirdi. Ancak şirket, Bugzilla hata izleyicide yayımlanan yeni bir rapor ortaya çıktı. Görünüşe göre ekip, Firefox’un yeni sürümü için birkaç yeni güvenlik odaklı özellik üzerinde çalışıyor.

İlk olarak, yeni sürümünde günümüz ağında önemli bir yere sahip olan kripto para birimleri olan madencileri engelleme yeteneğini sunacak. Yani tarayıcınıza kripto para madencileri sızamayacak ve tarayıcınız veya bilgisayarınız uzaktan kullanılamayacak.

Buna ek olarak, parmak izi engelleme üzerinde de çalışıyor. Parmak izi her zaman güvenlik konusunda kötü sonuçlar çıkarmasa da, güvenli olmayan web sitelerinin parmak izlerimize ulaşması büyük bir sıkıntı yaratıyor.

Apple‘ın da Safari tarayıcısında macOS 10.14 Mojave ile parmak izi erişimini sınırladırmıştı. Çünkü tarayıcıların, güvenli sayfaları diğerlerinden ayırt etmekte zorlanıyor. Bu konu üzerinde Mozilla’da çalışıyor fakat erişim sınırı mı getirecek yoksa önemli bir çözüm mü sunacak bilinmiyor.

Bu özelliklerin ne zaman kullanıcılara sunulacağı henüz belli değil, ancak yeni güncelleme ile birlikte daha güvenli bir tarayıcı bizleri bekliyor olacak gibi görünüyor.

sizlere Nar10 Depo Takip Yazılım Barkod Sistemleri farkıyla sunulmuştur
Kaynak:https://shiftdelete.net/firefox-yeni-guvenlik-onlemleri-uzerinde-calisiyor

Reklam

özel yazılımlar

Müşterilerinizde hizmetini iyi veren kurumsal bir firma imajı çizmeniz sizler adına büyük bir avantaj sağlayacaktır. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir