Home / Teknoloji / Facebook’tan yeni gizlilik seçeneği

Facebook’tan yeni gizlilik seçeneği

Facebook’un konum bilgisi toplama girişiminin Almanya’daki gizlilik kanunlarını çiğnediği geçen sene ortaya çıkmıştı. Facebook, bu endişeyi dünyanın geri kalanındaki kullanıcılardan gidermek için bazı değişiklikler yaptı.

Telefonunuzda mutlaka ayarlayın: Android 8’deki uygulama izinleri

Android’deki Facebook kullanıcıları, yeni yayınlanan güncellemeyle birlikte arka planda konum verisi toplanmasını kapatabiliyorlar. Sosyal dev, bu değişiklikten önce arka planda kullanıcının yüksek isabetli konumunu takip ettiğini ve depoladığını itiraf ediyor. Facebook’un “Yakındaki Arkadaşlar” işlevinin çalışabilmesi için buna ihtiyaç duyulduğu söyleniyor. 2014’te ortaya çıkan bu işlev, arkadaşlarınızın konumunu belirli bir isabetle görmenizi sağlıyordu. 2016’da işlevin gösterdiği konumun isabeti düşürüldü.

Güncelleme henüz tüm bölgelere dağıtılmadığından, telefonunuza henüz ulaşmamış olabilir. Ulaştığında Ayarlar ve Gizlilik > Ayarlar > Konum altında Arka Planda Konum seçeneğini değiştirebileceksiniz. Bu arada işlev, iOS’taki Facebook için zaten sunuluyordu.

Önceki HaberSamsung On Yıl İçerisinde 2 Milyar Galaxy Sattı Sonraki HaberAvengers: Endgame Marvel’ın en karanlık filmi! sizlere Barkod Sistemi Blog farkıyla sunulmuştur
Kaynak:http://www.chip.com.tr/haber/facebooktan-androide-yeni-konum-ayari_80858.html

Bir önceki yazımız olan Huawei Mate 20 Pro ile iPhone şarj ettik! başlıklı makalemizde huawei, Huawei Mate 20 Pro ve huawei supercharge ve barkod programı hakkında bilgiler verilmektedir.

About admin

Check Also

Bütçe dostu şık modeller Huawei Enjoy 9s ve Huawei Enjoy 9e tanıtıldı

Bütçe dostu şık modeller Huawei Enjoy 9s ve Huawei Enjoy 9e tanıtıldı

Huawei Enjoy 9s ve Huawei Enjoy 9e, söz verildiği tarihte resmi olarak lanse edildi. Gelin modellerin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir