Anasayfa / Teknoloji / Bu robot bacaklarını eritebiliyor

Bu robot bacaklarını eritebiliyor

Araştırmacılar, robotik projeler üzerinde çalışmalarına son sürat devam ediyor. Son dönemde bunlara çok sayıda örnek görüyoruz, gelecekte çok daha fazlası gelecek. Yeni çalışmanın kaynağı ise Kolarado Eyalet Üniversitesi olmuş. Bu projede araştırmacılar, geliştirdikleri prototipin önüne çıkan engellere göre bacaklarını yeniden oluşturmasını sağlıyor.

Telefonunuzda mutlaka ayarlayın: Android 8’deki uygulama izinleri

Minyatur bir robot üzerinde çalışan araştırmacılar, robotun önüne çıkan engellerin altından daha rahat geçebilmesi için yeri gelirse kendi bacaklarını eritebilmesini ve böylece formunu yeniden tasarlayabilmesini sağlamışlar. Eklem yerlerine uygulanan hafif bir miktar akım ile ısınan bileşenler, bu sayede robotun daha alçak yerlerden geçebilmesini sağlıyor.

Oynat Bu robot bacaklarını eritebiliyor Bu robot bacaklarını eritebiliyor Farklı koşullar altında engelleri aşmak için yürüyüş mekanikleri üzerinde çalışan geliştiriciler, bacaklarını “eritebilen” prototip geliştirdiler.

Hemen yukarıdaki videoda da nasıl çalıştığını görebileceğiniz proje, uyarlanabilir olmasıyla farklı imkanların kapılarını da aralayacak. Kolarado Eyalet Üniversitesi araştırmacıları, bu çalışmanın yalnızca yürümeye değil, yüzmeye ve hatta uçmaya da adapte edilebileceğini ve böylece robotun kendini evrimleştirebilmesinin kapılarını aralayacağına inanıyor.

İLGİLİ HABER Robotlar “ürkütmeye” başladı Önceki HaberHareket Edildiği Anda Bulaşan Trojan: Anubis   sizlere Barkod Sistemi Blog farkıyla sunulmuştur
Kaynak:http://www.chip.com.tr/haber/bacaklarini-eritebilen-robot-gelistirdiler_80757.htmlBir önceki yazımız olan Opel’in Crossland X modeline yeni dizel motor başlıklı makalemizde 2019 Opel Crossland X, 2019 Opel modelleri ve Crossland X dizel ve barkod programı hakkında bilgiler verilmektedir.

Reklam

Karekod Okutma işlemi nerelerde kullanılır

Karekod Okutma İşlemi Teknolojinin bize sunduğu avantajlardan biri de karekoddur. Geliştirilen yeni teknoloji sayesinde pek çok işlemi internet üzerinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir