Anasayfa / Teknoloji / Böyle biri aslında yok!

Böyle biri aslında yok!

Yapay zekanın insan yüzlerini değiştirebildiğini biliyorduk. Şimdi bunu apaçık yapan bir web sitesi ThisPersonDoesNotExist, açıldı.

Telefonunuzda mutlaka ayarlayın: Android 8’deki uygulama izinleri

Geliştirici Phillip Wang tarafından oluşturulan site, Nvidia’nın tasarladığı “üretken ters ağ” yardımıyla bir fotoğraf kataloğundaki fotoğrafları kullanarak, gerçeğe yakın yüzler üretiyor. Sonuçlar kusurlu değiller, örneğin fotoğraftaki kadının gözünün altında, adamın ise kulağında ve dişlerinde bir gariplik var. Ancak yine de ilk bakışta gerçekçi görünen bir yüz elde edilebiliyor. Sahte yüzleri kolayca anlamanın yolları şimdilik var, bunları internette araştırabilirsiniz.

Yazılımın çok yüksek bir işlem gücüne ihtiyaç duymadığı söyleniyor. Wang, Motherboard’a yaptığı açıklamada bir kiralık sunucuda Nvidia GPU kullandığını, her iki saniyede bir sahte yüz ürettiğini söylüyor.

2019021811303441872.jpg Sahte Yüz Üreten Web Sitesi Açıldı!

Karşımızda teknolojik bir atılım değil, şu an yapılabilenler hakkında farkındalık oluşturmaya yönelik bir girişim duruyor. Nvidia’nın teknolojisinin sadece yüz değil, otomobil, kedi ve fazlasını üretebildiğini söyleyelim.

Önceki HaberRazer Game Store, 28 Şubat’ta Kapanıyor Sonraki HaberTwitter “Tekzip” İşlevini Devreye Sokabilir sizlere Barkod Sistemi Blog farkıyla sunulmuştur
Kaynak:http://www.chip.com.tr/haber/sahte-yuz-ureten-web-sitesi-acildi_80778.html

Bir önceki yazımız olan Zoe, dünyada 1 ilk oldu! başlıklı makalemizde bilim, Nesnelerin İnterneti ve nesnelerin-interneti-iot ve barkod programı hakkında bilgiler verilmektedir.

Reklam

Karekod Okutma işlemi nerelerde kullanılır

Karekod Okutma İşlemi Teknolojinin bize sunduğu avantajlardan biri de karekoddur. Geliştirilen yeni teknoloji sayesinde pek çok işlemi internet üzerinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir