Anasayfa / Teknoloji / Boston Dynamics’in robot köpek modeli Spot’un gülümseten dans videosu [İzle]

Boston Dynamics’in robot köpek modeli Spot’un gülümseten dans videosu [İzle]

Boston Dynamics, geçen gün robot köpek “Spot” modeline özel bir paylaşmıştı. Şirket bugün güldüren bir video daha paylaştı.

Robot denildiğinde akla gelen ilk firmalardan Boston Dynamics, yaptığı paylaşımlar ile bizleri şaşırtmaya devam ediyor. Yeni videonun merkezinde ise söylediğimiz gibi robot köpek Spot yer alıyor. Geçen gün yayınlanan videoda inşaat sahasında karşımıza çıkan robot, bu sefer beklenmedik bir dans videosuyla karşımızda. Bruno Mars’ın Uptown Funk parçasında hünerlerini sergileyen robot, Boston Dynamics mühendislerinin girdiği hareketleri etkileyici şekilde yerine getiriyor. Ayak, kafa ve kalça hareketleriyle şaşırtan Spot, uzun süredir geliştirme aşamasında bulunuyor. Dış tasarımı ve hareketleri itibariyle bir köpeği andıran robot, yüksek hareket kabiliyetiyle dikkat çekiyor. Robot ön kısmında çevresini üç boyutlu olarak gören bir kamera sistemi barındırıyor. Otonom olarak hareket etme kabiliyeti bulunan Spot, dar alanda dahi kolaylıkla verilen görevleri yerine getirebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Xiaomi Mi Mix 3 için beklenen haber geldi

Boston Dynamics imzalı robot köpek Spot, satışa çıkacak gibi görünüyor

Eğer bir değişiklik olmazsa robotun 2019 yılında “ticari” alana satışa sunulacağı belirtiliyor. Özellikle otonom güvenlik görevleri ve araştırmaları için çok ideal olan teknoloji harikası, alandaki en gelişmiş seçenekler arasında yer alıyor. Firma ayrıca askeri alana yönelik benzer robotlar üzerinde de çalışıyor. Ek olarak bir de insansı robot Atlas bulunuyor. Esas Atlas oldukça öne çıkıyor.

sizlere Nar10 Depo Takip Yazılım Barkod Sistemleri farkıyla sunulmuştur
Kaynak:https://www.log.com.tr/boston-dynamicsin-robot-kopek-modeli-spotun-gulumseten-dans-videosu-izle/

Bir önceki yazımız olan Windows 10 için yeni Office uygulaması yayınladı! başlıklı makalemizde Microsft Office yenilikleri, Microsoft My Office indir ve Microsoft My Office nedir ve barkod programı hakkında bilgiler verilmektedir.

Reklam

Karekod Okutma işlemi nerelerde kullanılır

Karekod Okutma İşlemi Teknolojinin bize sunduğu avantajlardan biri de karekoddur. Geliştirilen yeni teknoloji sayesinde pek çok işlemi internet üzerinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir