Anasayfa / Teknoloji / BMW ve Mercedes-Benz arasında dev otomobil ortaklığı

BMW ve Mercedes-Benz arasında dev otomobil ortaklığı

Otomobil dünyasının Almanya merkezli iki dev ismi BMW ve Mercedes-Benz, gelecek için büyük bir ortaklık kurduklarını duyurdu. İşte bu önemli gelişmenin detayları;

Üst düzey otomobil pazarının iki büyük oyuncusu BMW ve Mercedes-Benz (Temel olarak ana grup Daimler), gelecek otonom yani sürücüsüz araçlar için ortaklık kurduklarını duyurdu. Daha önce de elektrikli otomobiller için 1 milyar dolarlık bir ortaklık duyuran BMW ve Mercedes-Benz, sektörün geleceği için gerçekten büyük adımlar atıyor. Bu ortaklığın merkezinde yeni nesil sürücü yardım sistemleri hazırlamak, otobanlar için otonom sürüş altyapısı tasarlamak ve yeni otonom park özellikleri geliştirmek yer alıyor. Bu konuda çok heyecanlı görünen ikili, geliştirilen teknolojileri 2020 yılına kadar hazır hale getirmek istiyor. Otonom altyapının gelecek iyileştirmelere açık ve esnek olması hedeflenirken, Seviye 5 otonom (İnsana ihtiyaç yok) çok yakında ciddi ciddi gerçek olacak gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Karşınızda Mercedes-Benz imzalı tamamen elektrikli ilk yarış aracı

BMW ve Mercedes-Benz gerçekten önemli

Çünkü otomobil sektörünün geleceğinde tam olarak otonom sistemler yer alıyor. Bu konuda Tesla ve Google gibi firmaların gerisinde kalmak istemeyen dev ikili, geleceği beraber kurma konusunda anlaşmış gibi duruyor. Birbirlerine kendi geliştirdikleri otonom sistemler ile üstünlük kurmayı bir kenara bırakan Alman premium otomobil devleri, bu konuda hakkında başka firmalarla da çalışıyor. BMW’nun Intel Mobileye ve Delphi ile, Mercedes-Benz’in ise Bosh ile otonom sürüç konusunda aktif çalışmaları bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Mercedes’in yeni modellerinden

sizlere Barkod Sistemi Blog farkıyla sunulmuştur
Kaynak:https://www.log.com.tr/bmw-ve-mercedes-benz-arasinda-dev-otomobil-ortakligi/

Bir önceki yazımız olan Dijital bankacılığın geleceği Maxi başlıklı makalemizde dijital bankacılık, iş bankası ve Maxi ve barkod programı hakkında bilgiler verilmektedir.

Reklam

Karekod Okutma işlemi nerelerde kullanılır

Karekod Okutma İşlemi Teknolojinin bize sunduğu avantajlardan biri de karekoddur. Geliştirilen yeni teknoloji sayesinde pek çok işlemi internet üzerinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir