Anasayfa / Barkod Sistemi / Barkod Sistemi

Barkod Sistemi

Barkod Sistemi Nedir?

Barkod; ürünlerin ticari alanda tanınabilmesine olanak sağlayan,  çeşitli çizgi ve sayılardan oluşan bir sembol olarak nitelendirilebilmektedir. Ürünün bütün detaylarında içerisinde barındıran barkod, çağ atlayan teknolojiyle beraber tedarik zincirinde çok daha aktif bir rol almaya başlamıştır. Bugün tedarik zincirinin altın noktalarında tamamen barkod tabanlı otomasyonlar kullanılmaktadır. Yazılımın sınırsız gücüyle birleşerek işletmelere her alanda daha seri bir çalışma imkanı sunmasının yanı sıra insanlar yapabileceği rutin hataların da önüne geçerek çok daha doğru ve hızlı bir veri aktarımı şansı sunmaktadır. Veri akış hızının son derece önemli olduğu günümüzde , bu özelliğe sahip şirketler rakiplerine büyük bir fark atmaktadırlar.

Barkod Sistemi Nedir? Ne İşe Yarar?

Barkod Sistemleri sayesinde ürünlerinize kendi barkodlarınızı ve etiketlerinizi ekleyebilmektesiniz. Bu barkod ve etiketler sizlere satış ve envanter yönetimi noktasında büyük bir yarar sağlamaktadırlar. Bütün ürünlerinizde barkod bulundurmak onları sisteminize tanılamanız demektir ve burada yazılım üzerinden istediğiniz bütün bilgileri anlık olarak güncelleyebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse bir pantolonun üzerine kendi barkodunuzu ekleyerek bu ürünü sisteminize tanılayabilirsiniz. Gerekli durumlarda ise pantolunun fiyatını anlık olarak değiştirebilmektesiniz. Sadece bununla da kalmayıp elinizdeki stoğu da yönetmenize olanak sağlamaktadır.  Pantolonun satışı gerçekleştiği zaman envanter üzerinden hemen pantolonun sayısını azaltmakta ve stoklarınızı anlık olarak güncellemektedir. Belirttiğiniz limitlerin altına düşen ürünlerde ise sistem alarmı çalışmakta, sizleri stok yenilemeniz konusunda uyarmaktadır. Bu sayede hızlıca tükenen ürünlerden anında haberdar olarak, yeni ürün temini gerçekleştirebilirsiniz. Bunun size en büyük faydası satışlarınızda kesintiye uğramamak olmaktadır.

Mağaza Barkod Sistemi Hakkındaki Yazımızı Linkten Okuyabilirsiniz

Barkod Sistemi Kurma Fiyatları

Her işletme bu sistemler için ayrı bir fiyat belirlese de fiyat dalgalanmaları tamamen şirketlerin sizlere sunduğu özellik ve bu şirketlerin sektör alan bilgisinin düzeyiyle alakalı olmaktadır. Bu noktada ucuz etin yahnisi yenmez  mottosuyla olaya yaklaşabilir ve size ucuz diye tabir edebileceğimiz yazılımların faydası olmayacağını söyleyebiliriz. Bizler şirket olarak her zaman en uygun fiyat tabanından en kaliteli hizmeti verme isteğinde bulunarak siz değerli müşterilerimizin ihtiyaçlarını gidermek üzere çaba sarf etmekteyiz. Şirketinize barkod sistemleri kurulumu gerçekleştirmek istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan ÖNCE BARKOD OKUTULUYOR SONRA YEMEK VERİLİYORve barkod programı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Reklam

Barkod Sistemi

Barkod Sistemleri tapu işlemlerinde devir kolaylaşıyor. Artık taşınmazların devir işlemleri, taraflar farklı tapu müdürlüklerinde bulunsalar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir