Anasayfa / Barkod Sistemi / Barkod Okuyucunuz Bozulursa Ne Yaparsınız?

Barkod Okuyucunuz Bozulursa Ne Yaparsınız?

Barkod okuyucular Çin, Tayvan, Kore gibi ülkelerde üretiliyor. Maalesef şu an ülkemizde üretimi bulunmamaktadır. Barkod sisteminizin içinde barkod okuyucu olmadan sistemler çalışmamaktadır. Örnek verecek olursak; müşterileriniz geldi kasada sıra bekliyor kasiyeriniz barkod okuyucuyu elinden düşürdü ve barkod okuyucu kırıldı bu durumda sistem işlemez duruma gelecektir. Bunun icin en ideal olan şey yedek barkod okuyucu bulundurmanız olacaktır. Barkod sistemleri  anahtar teslim olarak kurulur. Ve sistemi aldığınız firma sistemi kurar size teslim eder. Eğer okuyucunuz kırıldığında sistemi aldığınız firmaya barkodu gönderirseniz onlarda ithalatcıya gönderdiğinden işlem yaklaşık 15-20 gün arası sürecektir . Ve barkod okuyucunuzun elinize ulaşması uzun sürecektir. Bu yuzden kırılan okuyucunuzu ilk olarak ithalatcıya göndermeniz çok daha verimli bir süreç işletecektir ve ürün daha kısa zamanda elimize ulaşacaktır. 120 tl den başlayan barkod okuyucular 2000 tl ye kadar çıkabiliyor.

barkod sistemi ile detaylı bilgi linkte mevcuttur

Bir önceki yazımız olan Barkod sistemi ne işe yarar başlıklı makalemizde barkod sistemi, barkod sistemleri ve özel yazıım ve barkod programı hakkında bilgiler verilmektedir.

Reklam

Barkod Sistemi

Barkod Sistemleri tapu işlemlerinde devir kolaylaşıyor. Artık taşınmazların devir işlemleri, taraflar farklı tapu müdürlüklerinde bulunsalar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir