Anasayfa / Barkod Sistemi / Barkod Nasıl Oluşturulur ?

Barkod Nasıl Oluşturulur ?

Barkod Nasıl Oluşturulur ?

Envanter işlemlerinizi otomatikleştirmek isteyen küçük bir işletme iseniz, 1B barkod ihtiyacınız olan şeydir. Tek boyutlu (1D) barkod veya doğrusal kod, alfa ve sayısal karakterlerden oluşan bir kümedir. Ürün bilgilerini tutar ve envanter öğelerini izler. Bu kılavuz, kendi barkodlarınızı oluşturmak ve kullanmanız gereken doğru kod türünü seçmek için kullanılabilecek farklı standartlar ve kaynaklar konusunda size yol gösterecektir. Barkodlar, aşağıdakiler için kullanılan uygun maliyetli bir araçtır:

Varlık Takibi
Satış Siparişleri Oluşturma
Ürün Bilgilerinin Saklanması
Barkodlu Satış

Aksi takdirde manuel olarak yapılacak işlemleri otomatik hale getirir. Dahası, operasyonel verimliliği artırır ve yanlışlıkları azaltır.

Çevrimiçi Barkodlar için Kaynaklar

İç süreçlerinizi izlemek için barkodlar oluşturmak istiyorsanız, ücretsiz bir çevrimiçi barkod oluşturucu kullanmak kolaydır. Belki hızlı bir şekilde satış siparişleri oluşturmak isteyebilirsiniz.

Bir barkod okuyucu ve sattığınız tüm ürünlerin bir ürün sayfasına sahip olarak, Satış Noktası (POS) simüle eden öğeleri hızlı bir şekilde tarayabilirsiniz. Ya da işinizde çok fazla sipariş var ve depo personelinin stok kalemlerinin yerini izlemenin kolay bir yoluna ihtiyacınız var. Envanterle ilgili süreçlerinizi yönetmek için bir barkod kullanarak zaman kazandırır ve hataları en aza indirir. Başlangıç ​​için bu çevrimiçi barkod oluşturucuların birini kullanın. Kaydedebileceğiniz bir görüntü oluşturacaklardır. Barkodlarınızı izlemek için, resmi ürün açıklamasına sahip bir e-tabloya kaydedin.

Barkodlarınızı dahili kullanım için standartlaştırırken, küçük bir işletme için en iyi seçenek Kod 39’dur. Kod 39, fiili standarttır. Gıda dışı ürünler için en yaygın kullanılan koddur ve neredeyse tüm okuyucular bunu çözebilirler. Bununla birlikte, kodunuzda daha fazla veri barındırmanız gerekiyorsa, kod 128 iyi bir alternatiftir. Bu kod, alanı daha verimli kullanır ve daha yoğun bir görüntü üretir. Ancak Kod 128 ile ilgili dezavantaj, tüm tarayıcıların okuyamayacağıdır. Güvenli tarafta olmak için Kod 39’a geçin.

İşletmemde UPC veya EAN Kodları Gerekiyor mu?

İşletmeniz perakende mağazalara ürün üretiyor veya satıyorsa, ürünlerinizden her biri için oluşturulmuş barkodlara ihtiyacınız olacaktır. GS1, UPC ve EAN barkod standartlarını geliştiren ve koruyan kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. GS1 ve Nationwide Barkod gibi satıcılar, işletmenizin ve ürünlerinizin benzersiz bir tanımlayıcısı oluşturacaktır. Bilgileriniz global veritabanında saklanır. Başlamak için işinizi kaydettirmeniz ve üye olmanız gerekir. Mağaza Programı için Tıklayınız.

Bir önceki yazımız olan Market Yazılımı Nedir ? başlıklı makalemizde cari hesap ve market yazılımı ve barkod programı hakkında bilgiler verilmektedir.

Reklam

Barkod Sistemi

Barkod Sistemleri tapu işlemlerinde devir kolaylaşıyor. Artık taşınmazların devir işlemleri, taraflar farklı tapu müdürlüklerinde bulunsalar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir