Anasayfa / Haberler / ‘Bankamatikten 137 farklı işlem yapılabiliyor’

‘Bankamatikten 137 farklı işlem yapılabiliyor’

Bloomberg HT’de Finansal Teknoloji Programına katılan Sezen, sektörde de oranın benzer sevilerde olduğunu belirtti. 2019 yılının ilk 9 aylık döneminde bankamatiklerden 10.2 milyon adette toplam 6.4 milyar TL tutarındaki para çekme işleminin karekod ve bluetooth ile gerçekleştirildiğini kaydeden Sezen, önümüzdeki dönemde burada artışın devam edeceğini ifade etti. Sezen, bunun yanı sıra bankamatiklerin mobil ile etkileşiminde, bankamatik locator ve cebe havale işlemlerinin de olduğunu, önümüzdeki dönemde daha fazla fonksiyonların görüleceğini ifade etti . Teknolojik gelişmelerle birlikte bankamatiklerde yapılan işlem çeşitliliğinin de arttığını vurgulayan Sezen, 111 kartlı 26 kartsız olmak üzere toplam 137 işlemin bu cihazlardan yapıldığını belirtti.

 

Kaynak: https://www.bloomberght.com/finansal-teknoloji/video/bankamatikten-137-farkli-islem-yapilabiliyor/62842

Bir önceki yazımız olan 17 satış noktasında yasal işlem yapıldıve barkod programı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Reklam

Barkod Sistemi

Barkod Sistemleri tapu işlemlerinde devir kolaylaşıyor. Artık taşınmazların devir işlemleri, taraflar farklı tapu müdürlüklerinde bulunsalar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir