Anasayfa / Teknoloji / Asus Vivobook X512UF inceleme (VİDEO)

Asus Vivobook X512UF inceleme (VİDEO)

NanoEdge ekran ile karşımıza çıkan Asus Vivobook ince çerçeveleriyle dikkat çekiyor. Yüzde 88’lik bir ekran kasa oranı sunan Asus Vivobook X512UF modeli 15.6 inç ekrana sahip. Boyutlarıyla oldukça pratik bir kullanım sunan bilgisayar aynı zamanda oldukça hafif. Bu sayede kolay taşınabiliyor ve çantada çok fazla yer kaplamıyor.

1.6 kilogram ağırlığı olan bilgisayarın LCD IPS ekran 178 derecelik bir görüş açısıyla kullanıcısını karşılıyor.

Asus Vivobook X512UF özellikleri – Teknik

Hem oyun oynamak isteyenleri hem de profesyonel bir kullanım isteyenlerin ihtiyaçlarına cevap verebilen Asus Vivobook X512UF modelinde ayrık NVIDIA MX130 grafik kartı ve Intel Core i5 8250U işlemci kullanılıyor.

Dört farklı renk seçeneğine sahip olan dizüstü bilgisayarda Intel Optane bellek teknolojisi bulunuyor. Bu sayede uygulamalar hem daha hızlı yükleniyor hem de çoklu görevler daha az yükle çalışıyor. Vivobook X512UF modelinde yerleşik parmak izi sensörü bulunuyor. Böylece bilgisayarı açmak için her seferinde şifre girmeye gerek yok. Tek bir dokunuş işlerinize başlamak için yeterli oluyor.

Asus Vivobook X512 özellikleri – Bağlantı

Vivobook X512UF özellikleri arasında USB-C bağlantı noktası da dikkat çekiyor. Eski USB 2.0 bağlantılarına göre daha yüksek hızda veri aktarımı sağlayan bilgisayarda aynı zamanda USB 2.1 Gen 1 ve USB 2.0 bağlantı noktaları, HDMI çıkışı ve bir adet microSD kart okuyucusu da hazır bulunuyor.

Asus’un Pil Sağlığı Şarj teknolojisi de pilinin aşırı şarjdan korunmasına yardımcı oluyor. Bu Asus Vivobook X512UF özelliği sayesinde dizüstü bilgisayar daha uzun bir pil ömrü vaat eiyor. Aynı zamanda pil şişmesi nedeniyle oluşabilecek hasarların da üstesinden geliyor.

720p çözünürlük sunan Asus Vivobook X512UF güç verimliliğine odaklanmış durumda. Ancak yine de 720p tek seçenek değil. Yalnızca Asus Vivobook X512UF inceleme videosunda kullandığımız model için bu geçerli. Dizüstü bilgisayarın 1080p çözünürlük sunan versiyonları da bulunuyor.

Bilgisayarın SSD birimi 256GB kapasiteye sahip. Günlük işler için bu depolama alanının yeterli olduğunu söyleyebiliriz. İki slot halinde 8 GB RAM kapasitesi bulunan dizüstü bilgisayarın RAM’lerinin çalışma hızı ise 2400 MHz.

sizlere Barkod Sistemi Blog farkıyla sunulmuştur
Kaynak:https://shiftdelete.net/asus-vivobook-x512uf-inceleme

Bir önceki yazımız olan Geliştirilen Yeni Yöntemle Karbondioksit, Elektrik ve Hidrojen Yakıtına Dönüştürülecek başlıklı makalemizde Elektrik, Hibrit Na-CO2 ve hidrojen ve barkod programı hakkında bilgiler verilmektedir.

Reklam

Karekod Okutma işlemi nerelerde kullanılır

Karekod Okutma İşlemi Teknolojinin bize sunduğu avantajlardan biri de karekoddur. Geliştirilen yeni teknoloji sayesinde pek çok işlemi internet üzerinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir