Anasayfa / Teknoloji / Apple’ın eğitimiyle kız öğrenciler, Swift kullanarak kodlamayı öğrendi

Apple’ın eğitimiyle kız öğrenciler, Swift kullanarak kodlamayı öğrendi

Türkiye’nin 6 okulundan 45 kız öğrenci Kadınlar Günü için organize edilen özel Apple’ın Everyone Can Code programı çerçevesinde kodlama eğitimi aldı.

Apple‘ın her yıl düzenlediği Uluslararası Geliştiriciler Konferansı WWDC‘ye Türkiye’den ilk defa kabul edilen ve iki yıl üst üste burslu olarak gitmeye hak kazanan Emirhan Erdoğan tarafından kurulan TurkishKit liderliğinde organize edilen eğitimlerde, lise öğrencileri kodlamanın temelleri, tasarım düşüncesi ve Sketch gibi konularda eğitimler aldılar.

2 gün süren eğitimde katılımcılar, kadın uygulama geliştiricilerle buluşma imkanı da buldu. Getir uygulamasının Mobil Takım Lideri Deniz Tav ile yaptıkları kahve sohbetinde yazılımcı olmakla ilgili akıllarındaki soruları sordular.

Apple 40 yıldır eğitim için özel çalışmalar yapıyor. Teknoloji devinin 2016 yılında, anaokulundan üniversiteye ve daha ileri öğrenim seviyelerine kadar tüm öğrencilerin sorunları çözmek ve iş dünyasına hazırlanmak için kod yazmayı öğrenmelerini sağlayan kapsamlı Everyone Can Code öğretim ve ders programını sunduğunu hatırlatalım.

Öğrenciler, öğretmen kılavuzları ve derslerin yönlendirmesiyle, iPad’le bulmacaları çözmek için gerçek kodların kullanıldığı ve tek dokunuşla karakterlerin kontrol edilebildiği Swift Playgrounds ile kod yazmanın temellerini öğreniyorlar. Swift ile Uygulama Geliştirme programıysa geleceğin uygulama geliştiricilerinin Mac ile ilk iOS uygulamalarını oluşturmalarına yardımcı oluyor. Bugün dünya çapında 5 binden fazla okul, devlet üniversitesi ve teknik üniversite Everyone Can Code öğretim programını kullanıyor.

Apple Everyone Can Code Swift

Favorilere Ekle

sizlere Barkod Sistemi Blog farkıyla sunulmuştur
Kaynak:https://webrazzi.com/2019/03/07/applein-egitimiyle-kiz-ogrenciler-swift-kullanarak-kodlamayi-ogrendi/

Bir önceki yazımız olan Alphabet’in otonom araç şirketi Waymo, dış yatırımcılarını arıyor başlıklı makalemizde Alphabet ve waymo ve barkod programı hakkında bilgiler verilmektedir.

Reklam

Karekod Okutma işlemi nerelerde kullanılır

Karekod Okutma İşlemi Teknolojinin bize sunduğu avantajlardan biri de karekoddur. Geliştirilen yeni teknoloji sayesinde pek çok işlemi internet üzerinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir