Anasayfa / Teknoloji / Apple’dan kadınlara destek!

Apple’dan kadınlara destek!

Dünya Kadınlar Günü’nü kutlamak adına kolları sıvayan Apple, kadın geliştiricileri, müzisyenleri, sanatçıları, fotoğrafçıları, yazılımcıları ve girişimcileri App Store mağazalarında Mart ayı boyunca öne çıkarma kararı aldı.

İnceledik: Robot bankacı iş başında!

Dünya genelinde seçili Apple Store mağazalarında ziyaretçiler 60’tan fazla “Made by Women” oturumlarına katılma fırsatı yakalayacak. Örneğin dil öğrenmek isteyen çocukları birbirine bağlayan MinorMyna platformunun 14 yaşındaki kurucusu ve CEO’su Hillary Yip, 17 Mart tarihinde bir uygulama atölyesi düzenleyecek ve etkinlik, Apple’ın Hong Kong’daki Causeway Bay mağazasında gerçekleşecek.

Oturumların gerçekleşeceği yerler Singapur, Kyoto, Londra, Milan, Paris, Dubai, San Francisco, Chicago, New York ve Los Angeles’ı da kapsıyor. Apple, kâr gütme amacı olmayan Girls Who Code platformu ile de işbirliğine girerek genç kadınlar için kodlama eğitimine olan katkısı üzerinde çalışmaya devam ediyor. Everyone Can Code kuru ise Girls Who Can Code Kulübü katılımcıları ve 90.000 genç kız için Apple’ın kodlama dili Swift’i öğrenme fırsatı sunacak.

Apple, özgeçmişi ve yaşı fark etmeksizin tüm öğrenciler için eğitim fırsatlarını desteklediğini belirterek genç kızların erkek yaşıtları ile aynı öğrenme fırsatlarını yakalamaları gerektiğinin altını çiziyor.

Apple’ın çevre, sosyal instiyatif ve politika kurulu yardımcı başkanı  Lisa Jackson, açıklamasında “Kadınlar, fikirleri ile geleceği şekillendirme fırsatı buldu.” ifadesini kullandı. “Girls Who Code’un genç kızların yarının geliştiricileri ve teknolojide gelişimin başını çeken güç olmalarını sağlamasına yardımcı olmaktan heyecan duyuyoruz.”

Geçtiğimiz yıl Apple Kadınlar İçin Girişimcilik Kampı’nı duyurarak kadınların teknoloji alanında karşılaştıkları güçlüklere dikkat çekmişti.

Önceki HaberGoogle Coral, Geliştiricilere AI Desteği Sunacak Sonraki HaberSpielberg, Dijital Platformlara Kafayı Taktı sizlere Barkod Sistemi Blog farkıyla sunulmuştur
Kaynak:http://www.chip.com.tr/haber/apple-store-magazalari-kadinlar-ayini-kutluyor_81029.html

Bir önceki yazımız olan Google'dan yeni gelir modeli! başlıklı makalemizde google, mobil-uygulamalar ve play store ve barkod programı hakkında bilgiler verilmektedir.

Reklam

Karekod Okutma işlemi nerelerde kullanılır

Karekod Okutma İşlemi Teknolojinin bize sunduğu avantajlardan biri de karekoddur. Geliştirilen yeni teknoloji sayesinde pek çok işlemi internet üzerinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir