Anasayfa / Teknoloji / Apple Watch ritim sorununa yardımcı

Apple Watch ritim sorununa yardımcı

Stanford Medicine araştırmacıları, 400000’den fazla katılımcı içeren Apple Heart Study (Apple Kalp Araştırması) ön sonuçlarını yayımladılar. Araştırmacıların bulduğuna göre Apple Watch gibi giyilebilir teknolojileri, kalp ritmi bozukluğuna sahip olan kişileri güvenli bir şekilde belirlemek ve tıbbi destek aramalarını sağlamak için kullanılabiliyor.

İnceledik: Robot bankacı iş başında!

Araştırma hakkında konuşan Apple COO’su Jeff Williams, bu önemli araştırma sırasında Stanford Medicine ile beraber çalışmaktan ve Apple Watch’un etkisini öğrenmekten mutlu olduklarını belirtiyor.

Araştırmadaki önemli bulguları bildiren Stanford Medicine, katılımcıların %0.5’inin (yaklaşık 2000 katılımcı) düzensiz kalp ritimleri hakkında bildirim aldıklarını söylüyor. Apple Watch, her seferinde doğru tanımlama yapmış olmasa da, bildirim alan kullanıcıların %84’üne, atrial fibrilasyon teşhisi koyuldu ve bu da Apple Watch’un bildirimlerinin, bir sorun için güçlü bir gösterge olduğunu gösteriyor. Bu teşhislerin sonucunda bildirim alanların %57’si tıbbi destek alarak problemi daha derin bir şekilde incelemeye karar verdiler.

Her ne kadar araştırmanın katılımcı miktarı devasa olsa da, Apple Heart Study için Apple tarafından kaynak sağlandığını unutmamak gerekiyor. Bu durum bulguları ortadan kaldırmazken, giyilebilirlerin atrial fibrilasyon teşhisi için etkileri hakkında daha fazla araştırma yapılmasında fayda var.

İLGİLİ HABER Apple için şov zamanı! Önceki HaberKaspersky Lab, Apple’ı Şikayet Etti Sonraki Haberİşte Galaxy S10 Ekranı Değişim Fiyatları! sizlere Barkod Sistemi Blog farkıyla sunulmuştur
Kaynak:http://www.chip.com.tr/haber/apple-watch-ritim-sorunlarini-buluyor_81292.html

Bir önceki yazımız olan Instagram'dan satın alma devri! başlıklı makalemizde alışveriş, Facebook ve instagram ve barkod programı hakkında bilgiler verilmektedir.

Reklam

Karekod Okutma işlemi nerelerde kullanılır

Karekod Okutma İşlemi Teknolojinin bize sunduğu avantajlardan biri de karekoddur. Geliştirilen yeni teknoloji sayesinde pek çok işlemi internet üzerinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir