Anasayfa / Teknoloji / Apple, App Store İçin Premium Oyun Abonelik Sistemi Üzerine Çalışıyor

Apple, App Store İçin Premium Oyun Abonelik Sistemi Üzerine Çalışıyor

Geçtiğimiz günlerde Oyun Geliştiricileri Konferansı’nda bulut oyun sistemi Stadia’yı tanıtan Google’ın bu hamlesine karşılık Apple da kendi platformundaki kullanıcılar için yeni bir sistem üzerine çalışmaya başladı. Bloomberg’in haberine göre Apple, kullanıcıların aylık belirli bir ücret karşılığında oynayabilecekleri oyun paketleri satarak iPhone ve iPad kullanıcılarından gelir elde edecek.

Apple’ın yeni oyun abonelik sistemi; Fortnite, The Sims ve Roblox gibi ücretsiz oyunlardan çok Minecraft, Plague Inc. ve Football Manager gibi App Store’daki ücretli oyunları kapsayacak. Henüz detaylar netleşmese de Apple’ın yeni abonelik sistemini önümüzdeki pazartesi günü gerçekleştireceği etkinlikte açıklayacağı iddia ediliyor. 

Premium oyun abonelik sisteminin 25 Mart’taki etkinlikte duyurulmaması durumunda yeni sistem, muhtemelen 3 – 7 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek Dünya Geliştiriciler Konferansı WWDC 2019’a bırakılacak. Bu da iOS kullanıcılarının bu yenilik için biraz daha beklemesi gerektiği anlamına geliyor.

Her ne kadar premium oyun abonelik sistemi, şirket için olumlu bir gelişme olarak yorumlansa da Bloomberg’e göre Apple’ın bu hamlesinin arkasında satışlarda yaşanan düşüşler yatıyor. Özellikle bazı ülkelerde eski iPhone satışlarının yasaklanması ve yeni ürünlerin istenilen satış rakamlarına ulaşamaması, Apple’ı yeni gelir kaynağı arayışına sevk etmiş olabilir. Premium oyun abonelik sisteminin hayata geçirilip geçirilmeyeceğini ve proje gerçekleşirse hangi özelliklere sahip olacağını önümüzdeki günlerde hep birlikte göreceğiz.

sizlere Barkod Sistemi Blog farkıyla sunulmuştur
Kaynak:https://www.webtekno.com/apple-app-store-icin-premium-oyun-abonelik-sistemi-uzerine-calisiyor-h65432.html

Bir önceki yazımız olan Almanya'da Binlerce Kişi AB'nin İnternet Reformlarını Proteste Ediyor başlıklı makalemizde almanya ve avrupa birliği ve barkod programı hakkında bilgiler verilmektedir.

Reklam

Karekod Okutma işlemi nerelerde kullanılır

Karekod Okutma İşlemi Teknolojinin bize sunduğu avantajlardan biri de karekoddur. Geliştirilen yeni teknoloji sayesinde pek çok işlemi internet üzerinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir