Home / Teknoloji / AMD’nin duyurusu Temmuz’da olabilir

AMD’nin duyurusu Temmuz’da olabilir

Yeni bir rapora göre AMD, bu Temmuz ayında hem 7nm işlemcileri hem de grafik kartlarını duyuracak.

Telefonunuzda mutlaka ayarlayın: Android 8’deki uygulama izinleri

RedGamingTech’in “güvenilir bir kaynaktan” duyduğunu söylediğine göre AMD, Ryzen 3rd Generation masaüstü CPU’ları, Navi GPU’ları ve X570 anakartları 7 Temmuzda Computex’te yayımlayacak. Tarih bu yıl düzenlenecek olan Computex ile uyumlu ve 7nm işlemci mimarısını tanıtmaya uygun bir şekilde yedinci ayın yedinci gününde yer alıyor.

Şimdilik sahip olduğumuz tek bilgi, Ryzen 3000 serisi CPU’ların 2019’un ortalarında yayımlanacağı ve Temmuz tarihi bu bilgi ile de örtüşüyor. Ayrıca bu, AMD’nin Navi grafik karları için potansiyel bir yayım tarihi hakkında aldığımız ilk tahmin ve söylenene göre AMD, 7/7 duyurusunu gerçeğe dönüştürmek için elinden geleni yapıyor.

Daha önceki Ryzen 3rd Generation söylentilerinde de duyduğumuz gibi RedGamingTech AMD’den en az 12 çekirdekli CPU’lar beklememizi söylüyor. Bu arada sitenin görüştüğü üreticiler, neredeyse kesinlikle 16 çekirdekli parçaların olduğunu da söylüyorlar. Söylenenlere göre bu yeni işlemcilerin ilk mühendislik örnekleri Nisan 2019 tarihinden sonra teslim edilmeye başlayacak.

7nm mimarisi ve PCIe 4.0 desteğinin dışında Ryzen 3000 CPU’ların daha yüksek saat frekanslarını hedefledikleri de söyleniyor. Hemen her CPU güncellemesi için bunun beklenebileceğini rahatlıkla söyleyebilsek de, şu an bunların tamamının söylenti olduğunu unutmamakta fayda var…

Önceki HaberGalaxy S10’da Uyarı LED’i Yok! Sonraki HaberSamsung Galaxy S10 vs S10 Plus vs S10e! sizlere Barkod Sistemi Blog farkıyla sunulmuştur
Kaynak:http://www.chip.com.tr/haber/amd-yeni-cpu-ve-gpulari-temmuzda-gelebilir_80847.html

Bir önceki yazımız olan Akıllı telefonların SAR değerlerini bulma yolları! (Video) başlıklı makalemizde akıllı telefon SAR değeri, apple SAR değeri ve en tehlikeli telefon ve barkod programı hakkında bilgiler verilmektedir.

About admin

Check Also

Bütçe dostu şık modeller Huawei Enjoy 9s ve Huawei Enjoy 9e tanıtıldı

Bütçe dostu şık modeller Huawei Enjoy 9s ve Huawei Enjoy 9e tanıtıldı

Huawei Enjoy 9s ve Huawei Enjoy 9e, söz verildiği tarihte resmi olarak lanse edildi. Gelin modellerin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir