Anasayfa / Teknoloji / Almanya’da Binlerce Kişi AB’nin İnternet Reformlarını Proteste Ediyor

Almanya’da Binlerce Kişi AB’nin İnternet Reformlarını Proteste Ediyor

On binlerce insan, çevrimiçi sansüre yol açacağından korktukları, planlanan Avrupa Birliği telif hakkı reformlarını protesto etmek için Almanya genelinde yürüyüş yaptı.

Dpa haber ajansı, en büyük protestonun bugün Münih’te gerçekleştiğini, 40 bin kişinin “save your internet” (internetine sahip çık) sloganıyla yürüdüğünü bildirdi. Bu hafta oylanan yasa tasarısına karşı binlerce kişi; Köln, Hamburg, Hannover, Berlin ve diğer şehirlerde daha küçük çaplı gösteriler yaptı.

Telif hakları tartışılıyor

Konuyla ilgili en tartışmalı bölüm, YouTube ve Facebook gibi şirketlerin platformlarına yüklenen ve telif hakkı olan materyallerin sorumluluğunu üstlenmelerini gerektiren bölüm olarak karşımıza çıkıyor.

Tasarıyı savunanlar, yeni kuralların yazarlara, sanatçılara ve gazetecilere ödeme yapılmasını sağlamaya yardımcı olacağını söylüyor. Tasarıya karşı çıkanlar ise tasarının internette özgürlüğü kısıtlayabileceğini, çevrimiçi yaratıcılığı engelleyebileceğini ve web sitelerini filtre yüklemeye zorlayabileceğini düşünüyorlar.

sizlere Barkod Sistemi Blog farkıyla sunulmuştur
Kaynak:https://www.webtekno.com/almanya-ab-internet-reformlari-protestosu-h65435.html

Bir önceki yazımız olan OnePlus 6T inceleme! (Video) başlıklı makalemizde oneplus 6t, OnePlus 6T alınır mı ve OnePlus 6T donanım ve barkod programı hakkında bilgiler verilmektedir.

Reklam

Karekod Okutma işlemi nerelerde kullanılır

Karekod Okutma İşlemi Teknolojinin bize sunduğu avantajlardan biri de karekoddur. Geliştirilen yeni teknoloji sayesinde pek çok işlemi internet üzerinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir