Anasayfa / Teknoloji / “Akıllı Yatak” ile daha rahat uyku

“Akıllı Yatak” ile daha rahat uyku

The Pod, sadece uykunuzu takip eden değil, aynı zamanda daha rahatlatıcı bir hale getiren bir akıllı yatak olarak tanımlanabilir. Yatak, gece boyunca rahat olmanızı garantilemek adına kendi sıcaklığını dinamik olarak ayarlıyor.

Telefonunuzda mutlaka ayarlayın: Android 8’deki uygulama izinleri

Uykunuzun kalitesini etkileyebilecek her alanda teknolojiyi kullanmak isteyen bir firma olan Eight Sleep bu son yatağı meraklılarına sunuyor. Eight Sleep’in CEO’Su Matteo Franceschetti, TechRadar ile yaptığı röportajda, eskiden standart bir girişimci olduğunu, sürekli stresli olduğunu, neredeyse 7/24 çalıştığını ve uykusunun bütün bunlardan kötü etkilendiğini söylüyor. Bu yüzden de otonom arabalar ve Mars’a seyahatin gerçekleşmekte olduğu günümüzde, artık geleneksel yatakların da sorgulanması gerektiğini düşündüğünü belirtiyor.

2019021602272275388.jpg

Franceschetti, bu amaçla yeni teknolojileri yataklara eklemenin yollarını aramaya başladığını söylerken, her gün, hayatımızın ortalamada üçte birini geçirdiğimiz bu ürünlerin önemini bir kez daha belirtiyor. Franceschetti’nin söylediğine göre çiftlerin %43’ü, yatarken uyumaya çalıştıkları sıcaklık konusunda şikayetçiler ve bu da hem kendi uykularının, hem de partnerlerinin uykularının kötü etkilenmesine sebep oluyor.

Pod ile beraber uykumuzu etkileyen durumların kontrol edilmesi bir adım daha kolay ve bu etkenlerin belki de en önemlisi olan sıcaklık, çözülen ilk sorun olarak gözüküyor. Eight Sleep’in nihai hedefi rahat uykuyu etkileyen tüm etkenleri (örneğin ses) kontrol etmek ve her geceyi mümkün olan en verimli haline getirmek.

Önceki HaberEpson 8’inci Kez En Yenilikçi Marka!   sizlere Barkod Sistemi Blog farkıyla sunulmuştur
Kaynak:http://www.chip.com.tr/haber/akilli-yatak-ile-daha-rahat-bir-uyku_80760.html

Bir önceki yazımız olan Huawei'nin bisikletine ödül! başlıklı makalemizde bilim, huawei ve teknolojik-oyuncaklar ve barkod programı hakkında bilgiler verilmektedir.

Reklam

Karekod Okutma işlemi nerelerde kullanılır

Karekod Okutma İşlemi Teknolojinin bize sunduğu avantajlardan biri de karekoddur. Geliştirilen yeni teknoloji sayesinde pek çok işlemi internet üzerinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir